Newsy muzyczne

Zapraszamy na koncertowe 'All Alone' gdyńskiej Melissy

Gdyński duet Melissa zaprezentował koncertowe wykonanie utworu "All Alone" zarejestrowane podczas live session w gdyńskiej kawiarni Kofeina.

“5 minut” to najbardziej sentymentalna piosenka, która jest wynikiem wspólnych poszukiwań Melissy, czyli  nowego, świeżego zespołu, charakteryzującego się skupieniem swojej uwagi na emocjach – często bardzo trudnych. Ale jak sami mówią – przecież i one są potrzebne.

Kim jest Melissa? "Działamy wspólnie od późnego lata 2020 - wtedy zaczęliśmy poszukiwania swojego brzmienia, formy, stylu, a nawet nazwy.

To co nas inspiruje to uczucia i emocje, co brzmi trochę patetycznie i trochę błaho - ale wynika to chyba z tego, że Wiktoria zajmuje się w prywatnym życiu muzykoterapią, czyli czymś, czym Sławek wiele lat się zajmował. A jednym z celów sesji terapeutycznych często jest ekspresja swoich emocji.  

Przez to, że oboje wychowaliśmy się w innych czasach (bowiem dzieli nas kilkanaście lat różnicy) i innych kulturach (Wiktoria jest rodowitą Ślązaczką, Sławek Kaszubem) oboje muzycznie fascynujemy się czymś nieco innym, ale nie aż tak różnym. W naszej muzyce niektórzy zapewne usłyszą inspirowanie się emocjonalnością i niezwykła muzykalnością Billie Eilish, Kuby Badacha, Band Of Skulls, czy gitarowymi brzmieniami Radiohead. A czasem nawet, tak dla odmiany, sięgamy do romantycznej muzyki klasycznej - Schumanna, Reinecke, którzy byli niezwykle ujmujący w kulminacyjnych momentach swoich kompozycji. A to wszystko - czyli naszą wrażliwość, poczucie estetyki i zafascynowanie "Colors" autorstwa Black Pumas - spróbowaliśmy ująć w live session w Kofeinie. W miejscu, które jest magiczne dla lubiących kawę. A my bardzo lubimy". 


Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania