Newsy muzyczne

Markus i Róża przedstawiają 'Pinokia'

Duet Markus i Róża przedstawiają debiutancki singel "Pinokio".

Poznali się się na angielskim w szkole demokratycznej, Markus był w klasie maturalnej, Róża w 3 klasie gimnazjum. 

Pół roku później Róża pojechała do Markusa na Święta, gdzie grali sobie na ukulele i pierwszy raz przy nim zaśpiewała. Spodobało się chyba, gdyż potem na wspólnym wyjeździe narciarskim ze wspólną paczką, Markus pokazał Róży swoje teksty i postanowili zacząć razem pisać piosenki. Tak zaczęła się przygoda.

Utwór Pinokio to całkowity debiut duetu – pierwszy utwór, którym Markus I Róża przywitali się ze światem.
Niezależnie od tego, Pinokio jest dość luźną wariacją, łączącą pop, folk i rap. To, co łączy wszystkie te elementy, to uprawiany w tekście piosenki storytelling. Przedstawiana za jego pomocą opowieść ma uniwersalny charakter i nie próbuje naśladować utartych schematów.

Całość tworzy wyjątkowy klimat, który może zainteresować fanów różnych dziedzin muzyki – od wspomnianego popu, przez folk, a kończąc na dość swobodnie rozumianym rapie. Produkcją utworu zajął się Lucassi z duetu Coals. Nienachalna kompozycja stanowi zgrabne tło do snutej przez duet opowieści.

Autorem teledysku do utworu jest Tobiasz Pluta.

Róża:

"Według mnie „Pinokio” oddaje stan, który niejedno z nas zna. Kiedy jedziesz późną nocą… Chcąc wyrwać się z codzienności, dajesz się prowadzić pragnieniu bycia w tu i teraz, w tym jednym momencie, który się już nigdy nie powtórzy. 

Bohater piosenki samotnie podąża za tym uczuciem w niefrasobliwy sposób wpadając w ciąg.

Można powiedzieć, że oszukuje on sam siebie, ponieważ Pinokio w środku chciałby już dojrzeć i odnaleźć swoją ścieżkę, ale zamiast tego odwraca swoją uwagę chwilowym szczęściem - używkami i innymi nocnymi pokusami miasta."

Markus:

"Lubię myśleć że piosenka „Pinokio” jest opowieścią, historią chłopca który chciałby stać się mężczyzną. Utwór powstał spontanicznie, Róża zagrała melodie, a ja napisałem pod nią tekst. Klip nakręciliśmy sami z pomocą naszego dobrego przyjaciela Tobiasza Pluty który robił zdjęcia. Jest to nasz pierwszy projekt który wypuszczamy w świat, miłego słuchania."Źródło: Psychopanda Promotions

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania