Newsy muzyczne

Kasia Lisowska i jej 'Linia Życia'

Kielecka wokalistka i pedagog Kasia Lisowska zaprezentowała album "Linia Życia".

Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10 autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska. Kompozycje dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

W nagraniach płyty wzięło udział grono znakomitych muzyków, którzy na co dzień realizują się we wspólnych projektach, solowo oraz jako muzycy sesyjni. Przede wszystkim jednak to grupa Przyjaciół, którzy włożyli w ten projekt ogrom serca i talentu. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Luka Kowalski-pianista, aranżer, realizator dźwięku, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego. Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele płyt, z których część okryła się złotem i platyną.

Przy płycie pracowali: Łukasz Szafrański- perkusja, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitary, Maciek Boguta- gitary, Marek Buchowicz- gitara basowa, którzy współtworzą zespół Andrzeja Piasecznego, a także Sebastian Sipa- gitara basowa oraz Piotr Goworek- chórki.

Kasia Lisowska - wokalistka estradowa i sesyjna, trener wokalny, pianistka, kompozytorka, pedagog, kierownik muzyczny, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów do piosenek. Założycielka, solistka, pianistka i kierownik muzyczny zespołu „Mocni Duchem”, działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Z chórem UJK wystąpiła w kilkudziesięciu koncertach (m.in. „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz wrześniowy”). Kierownik artystyczny w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży z Litwy, Węgier, Włoch i Polski „Duch w pieśni ukryty” (Oratorium Świętokrzyskie Św. Jana Bosko w Kielcach).W latach 2008-2011 koncertowała z zespołem ŁDZ Orkiestra (instrumenty klawiszowe), wspierającym artystę O.S.T.R. Adama Ostrowskiego.

W latach 2008-2012 członkini żeńskiego zespołu „SheMoans” (instrumenty klawiszowe, background vocal), który uświetnił swoimi występami programy „Szymon Majewski Show” oraz „Szymon na żywo” w TVN. Z zespołem nagrała utwór pt. „SuperGirl” do programu rozrywkowego TVN „Top Model”, wzięła udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji w 2011 r., a także podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „SuperPremiery”.

Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, autorka muzyki). Owocem współpracy są wspólne kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Od 2014 r. współpracuje z Kabaretem Skeczów Męczących z Kielc jako wokalistka sesyjna, zapewniając oprawę muzyczną programów kabaretowych emitowanych w stacjach telewizyjnych o zasięgu ogólnopolskim. Od 2016 r. z wokalistą Pawłem Oszywą tworzę duet muzyczny o nazwie Click. Rozwija również solową działalność koncertową, realizując m.in. autorski projekt „Kasia Lisowska z zespołem” (muzycy: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja, Maciej Boguta-gitara, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitara, Marek Buchowicz- bas, Sebastian Sipa- bas) oraz „Lisowska Trio” (skład: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja).

Trener wokalny w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. Juror i trener wokalny podczas warsztatów muzycznych Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Prowadziła warsztaty wokalne w ramach projektu „Muzyczna Kuźnia” (organizator Dom Kultury Białogon w Kielcach) i obozu artystycznego dla dzieci „Przygoda z Piosenką” w Szczyrku oraz „Summer Mix Singing 2017”.

Członek jury konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, np.: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu (2016), Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek” w Kielcach (od 2015 r.), Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, Ogólnopolski Konkurs Wokalno-Instrumentalny „Bez gitary ani rusz”. Współorganizator i juror ogólnopolskiego konkursu wokalnego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Najchętniej o miłości” (2018). Reżyser, współtwórca, kompozytor, kierownik artystyczny spektakli muzycznych we współpracy ze studentami Katedry Muzyki UJK, m.in. musical pt. „STOP HEJT” (2020), a także trener wokalny współautor muzyki do musicali „Smartfonella” (2019) oraz „Niezapominajka” (2020).

Od 2015 r. członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. International Voice Teacher of Mix (USA).

W 2009 r. otrzymała Statuetkę Scyzoryka (pierwsza nagroda) w I edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nagrody Artystyczne „Scyzoryki” w kategorii wokalistka. Autorski utwór „I believe” został wyróżniony podczas konkursu „UK Songwriting Contest 2016”. W 2020 roku z zespołem „Kusz” otrzymała II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Scyzoryki 2020.


Źródło: Opus Series

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania