Newsy muzyczne

Piotr Lato i 'Zapach Twoich Rąk'

"Zapach Twoich Rąk" to czwarta odsłona albumu Piotra Lato, który ukaże się 28 maja.

Absolutnie najspokojniejsza odsłona płyty „DUST BOWL DESERT NIGHT FANTASIES”, której oficjalna premiera datowana jest na 28 maja tego roku. Zarazem piękny duet wokalny z Karoliną Charko, znaną z 1 edycji The Voice of Poland. Nagrywając to kilka lat temu nie wiedzieli, że staną się parą, która w przyszłości już razem pracować będzie nad muzyką.

Przenosi słuchacza w klimaty stricte akustyczne. Uzupełnione dźwiękami wiolonczeli, kontrabasu i odzywającej się w tle natury. Klimaty delikatne. Nocne. Tęskne.

Piosenka mówi o dwójce młodych ludzi, pragnących bliskości i uczucia. Na co dzień widujących się z oddali lecz nie znających się. Zwracających się do siebie w myślach. Łączących w fantazyjnym dialogu. Jeśli wyobrazimy sobie otwarte letnią nocą okno, ją siedzącą w oknie, wyglądającą zbliżającej się burzy …oraz rozpalone gdzieś na skraju lasu, w innym miejscu, ognisko i jego, wspominającego dzień, zatopionego w myślach…tak wyglądałby początek teledysku do tej piosenki. Klasyczne osobno ale jednak razem.

Muzycznie przywodzi trochę na myśl dokonania Glena Hansarda i  Markety Irglovej z musicalu ONCE.

„Zapach Twoich rąk” jest pierwszym singlem w języku polskim i zarazem kolejną z piosenek, wrzucanych co dwa tygodnie do sieci w towarzystwie filmików na fb i Instagramie. W krótkich klipach nagrywanych komórką Piotr czasem sam, czasem do spółki z Karoliną, dzieli się informacjami z procesu nagrywania płyty, mówi o gościach, których zaprosił do wspólnej pracy (35 osób, między nimi Robert Cichy, Anna Serafińska, Marcin Pendowski, Jurek Zagórski, Maciej Wasio i inni) zachęca do wysłuchania próbek albumu w sieci.   


My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania