Newsy muzyczne

Toruńskie Kwiatki anonsują debiutancką płytę

Ukazał się pierwszy singel zapowiadający debiutancką płytę toruńskiej formacji Kwiatki, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Na pierwszą kompozycję zwiastującą to wydawnictwo wybrana została piosenka "Poparzy". Gościnnie na klawiszach zagrał Zbyszek Krzywański (ex-Republika). 

Kwiatki to elektropopowy zespół, który powstał w Toruniu z końcem 2017 roku. Tworzą go Ola Góralska, Adam Stawicki oraz Marcin Bobo Ryszewski. Zespół wykonuje muzykę autorską, utrzymaną w stylu r'n'b oraz popu alternatywnego.

Kwiatki w październiku 2017 roku wydali epkę, która znalazła się na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów na rok 2018 przygotowanej przez Brand New Anthem. Dziś Kwiatki grają koncerty w całej Polsce. Supportowali takich artystów i zespoły jak: Ania Dąbrowska, Swiernalis, Rebeka, Coals, Siksa. Ich singiel "Nie lubię róż" został wydany w ramach projektu My Name Is New wytwórni Kayax.

Nagrody:

2020 r.: In Memoriam XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego - Nagroda Starostwa Tczewskiego

ZESPÓŁ KWIATKI – SINGIEL „POPARZY”

Tekst: Ola Góralska

Muzyka: Adam Stawicki

Wokal: Ola Góralska

Gitara: Adam Stawicki

Bas: Marcin Bobo Ryszewski

Instrumenty klawiszowe: gościnnie Zbigniew Krzywański (Republika)Foto: Krzysztof Marciniak

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania