Newsy muzyczne

BrainStorm z nowym singlem i klipem anime

Łotewska grupa przypomniała o sobie utworem "Feels".

Łotewski zespół BrainStorm wydał nowy klip „Feels” – wyjątkowe wideo, stworzone przez studio animacji „HonkFu”. Graficy z całego świata pracowali przez 8 miesięcy i zrobili film w stylu anime. Członkowie zespołu występują w nim jako superbohaterzy. Pomysł na utwór podsunął szwedzki muzyk i producent Magnus Nilsson, z którym łotewski zespół współpracuje od lat.

To bardzo aktualna piosenka, szczególnie refren, który daje poczucie absolutnej wolności i siły. BrainStorm eksperymentuje tutaj z nowymi formami.

Kaspars Roga, reżyser i scenarzysta, tak opowiada o swoich inspiracjach: "Pomysł przyszedł z życia codziennego. Wśród zabawek mojej córki Lei dostrzegłem lalkę w wózku inwalidzkim. Od razu pomyślałem: „Boże, czym ona się bawi!” Lecz po chwili zrozumiałem, jak prymitywnie i stereotypowo myślę. Było mi wstyd. Główna bohaterka filmu to dziewczynka w wózku inwalidzkim, która boi się życia i innych ludzi. Boi się wszystkiego, bo jest odmienna. Chciałbym zachęcić ludzi do bardziej otwartego patrzenia na świat, do przyjmowania tego, jaki on jest, do akceptacji ludzi takimi, jacy oni są".

Na brainstormfeels.com można nie tylko zobaczyć teledysk, przejść quiz, wygrać nagrody, dowiedzieć się, w jakich krajach płyta jest najbardziej wyczekiwana (Polska jest w Top5), ale też kupić nowe gadżety i najważniejsze – ze zniżką kupić bilety na prezentację płyty (jesień 2021).


My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania