Newsy muzyczne

Supergrupa Piroshka wyda drugą płytę

Wytwórni Bella Union ogłosiła wydanie drugiego albumu zespołu Piroshka „Love Drips And Gathers”, który ukaże się 23 lipca. Grupę tworzą byli członkowie Lush, Moose, Elastica i Modern English.

Piroshka pojawiła się w 2018 r., cztery indywidualności z odrębnymi muzycznymi tożsamościami, ale także nakładającymi się historiami - kombinacja, która mogła niepokoić, a nawet przytłaczać niektóre zespoły. Ale w ich przypadku, więź tylko się wzmocniła. Po tym, jak "Brickbat" eksplorował społeczne i polityczne podziały, „Love Drips And Gathers” podąża bardziej introspektywną linią - więzi, które łączą nas jako kochanków, rodziców, dzieci, przyjaciół - do odpowiednio subtelniejszego, bardziej eterycznego dźwięku, ale wciąż rozkoszując się energią i dramatyzmem.

„Jeśli "Brickbat" był naszym britpopowym albumem, to "Love Drips And Gathers" jest shoegaze’owym! To nie było zamierzone, po prostu chcieliśmy inaczej podejść do tematu. Zawsze postrzegałem debiutanckie albumy jako uchwycenie pierwszych chwil zespołu, kiedy naprawdę ma się rozmach, a potem drugi album jest szansą na bardziej przemyślane podejście." - uważa wokalistka/gitarzystka Miki Berenyi, wcześniej grająca w Lush.

"Brickbat był klasycznym pierwszym albumem; hałaśliwym i rauszowym. Na Love Drips And Gathers uspokoiliśmy się i eksplorowaliśmy dźwięki, oraz przestrzeń” - dodaje Basista Mick Conroy (Modern English). 

Do każdego z dziewięciu utworów „Love Drips And Gathers” powstanie teledysk (wszystkie zostaną nakręcone przez Connora Kingsleya), z ciągłym wątkiem, który ostatecznie stworzy jedną historię. Historia Piroshki jest zakorzeniona w rodzinie - zarówno tej, w której się urodziłej, jak i tej (przyjaciół), którą wybierasz.Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania