Newsy muzyczne

Kasia Lisowska jest 'Silna'

Wczoraj ukazał się nowy album kieleckiej wokalistki, kompozytorki i pedagog Kasi Lisowskiej. Z tej okazji artystka zaprezentowała nowy teledysk.

Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10-ciu autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska. Kompozycje dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

W nagraniach płyty wzięło udział grono znakomitych muzyków, którzy na co dzień realizują się we wspólnych projektach, solowo oraz jako muzycy sesyjni. Przede wszystkim jednak jest to grupa Przyjaciół, którzy włożyli w ten projekt ogrom serca i talentu. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Luka Kowalski-pianista, aranżer, realizator dźwięku, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego. Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele świetnych płyt, z czego część okryła się złotem i platyną. Przy płycie pracowali: Łukasz Szafrański- perkusja, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitary, Maciek Boguta- gitary, Marek Buchowicz- gitara basowa, którzy współtworzą zespół Andrzeja Piasecznego, a także Sebastian Sipa- gitara basowa oraz Piotr Goworek- chórki.


Kasia Lisowska to absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Opocznie w klasie fortepianu i gitary klasycznej. W 2019 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej jako nauczyciel śpiewu, muzyki, plastyki, historii i zajęć artystycznych, dyrygent chóru młodzieżowego w Oratorium Świętokrzyskim Św. Jana Bosko w Kielcach. 

Od 2014 r. nauczyciel emisji głosu i dyrektor prywatnej szkoły muzycznej „MELODIA” w Kielcach. Od 2017 r. wykładowca, zaś od 2019 r. adiunkt w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (zajęcia w zakresie śpiewu estradowego). Od listopada 2020 r. zastępca kierownika ds. artystycznych i studenckich.

Wokalistka sesyjna, pianistka, kompozytorka, pedagog, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów. Z chórem UJK wystąpiła w kilkudziesięciu koncertach dzieł autorstwa Piotra Rubika (m.in.. „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz wrześniowy”). Kierownik artystyczny w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży z Litwy, Węgier, Włoch i Polski „Duch w pieśni ukryty” (Oratorium Świętokrzyskie Św. Jana Bosko w Kielcach).

Ma za sobą współpracę z  zespołem „SheMoans” (instrumenty klawiszowe, background vocal), który uświetniał swoimi występami programy „Szymon Majewski Show”, „Szymon na żywo”, „Top Model” w stacji TVN. Razem z zespołem wzięła udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji w 2011 r., a także wystąpiła podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „SuperPremiery”. 

Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje. Owocem tej pracy są kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. 

Od 2014 r. współpracuje z Kabaretem Skeczów Męczących jako wokalistka sesyjna w nagraniach realizowanych dla telewizji. Rozwija również solową działalność koncertową, realizując autorski projekt „Kasia Lisowska z zespołem” (muzycy: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja, Maciej Boguta-gitara, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitara, Marek Buchowicz- bas, Sebastian Sipa- bas) oraz „Lisowska Trio” (skład: Łukasz Kowalski- fortepian, kierownik muzyczny, Łukasz Szafrański- perkusja).

Udziela się w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. 

Kasia Lisowska bierze udział w wielu ogólnopolskich i miedzynarodowych festiwalach jako juror a także prowadzi liczne warsztaty wokalne.

Reżyser, współtwórca, kompozytor, kierownik artystyczny spektakli muzycznych we współpracy ze studentami Katedry Muzyki UJK, m.in. musical pt. „STOP HEJT” (2020), a także trener wokalny współautor muzyki do musicali „Smartfonella” (2019) oraz „Niezapominajka” (2020).

Od 2015 r. należy do Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. do International Voice Teacher of Mix (USA). Jest laureatką wielu nagród jako wokalistka i autorka piosenek m.in. Ogólnopolski Festiwal Scyzoryki w Kielcach, UK Songwriting Contest.

 

 


Źródło: Opus Series

Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania