Newsy muzyczne

Micuła i jej 'Miasto Na W.'

Micuła to solowy projekt Karoliny Micuły, artystki i performerki, znanej dotąd głównie z projektów artaktywistycznych i teatralnych.

Micuła: "Miast na W jest wiele. I wcale nie muszą zaczynać się na W. Kiedy przyglądam się swojemu życiu mam na myśli konkretne dwa. Szkice i wspomnienia mojej relacji love & hate z Wrocławiem i nowego romansu z kochanką Warszawą poukładał w całość Kamil Błoch. Na tej podstawie powstał uniwersalny tekst o szukaniu swojego miejsca, o odbijaniu się od ściany i mierzeniu z rzeczywistością, wobec której pokładamy niekiedy zbyt wiele nadziei nie dostrzegając, że otoczenie temu nie sprzyja. Przy Tobie się kruszę, więc mocno mnie tul. Wszyscy jesteśmy w Warszawie tak samo obcy jak i tutejsi. Z tą opowieścią może utożsamić się wiele i wielu z Was. Bazując na kolektywnym wymiarze tego doświadczenia powstał teledysk w reżyserii Katarzyny Borelowskiej".

Wzięły w nim udział osoby artystyczne związane z Warszawą. Za choreografię odpowiada Krzysztof Lubka, który od lipca 2020 w centrum miasta tańczy swój performans “Jestem pedałem zbyt długo się bałem”, a w rolę terapeuty wcielił się pierwszy Drag King w polskim popie: Maryjan Bear z Drag King SharmTRIO.

Ponadto na ekranie członkowie Grupy Performatywnej Chłopaki: Kamil Błoch, Robert Bigus i Grzesiek Ryczywolski, aktorki Miriam Michalska i Paulina Krupa oraz tajemnicza performerka Krystina Candida. Piosenkę zaaranżował Alaksandr Porakh przy pomocy jednego syntezatora, a finalną produkcją zajął się Grzegorz Rdzak.

Pocałuj mnie w duszę miasto na W.Foto: Piotr Jaxa
Źródło: Psychopanda Promotions

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania