Newsy muzyczne

Yann Tiersen zapowiada nową płytę

Yann Tiersen ogłosił szczegóły nowego albumu i podzielił się pierwszym zwiastunem muzycznym "Ker al Loch". Krążek zatytułowany „Kerber" ukaże się 27 sierpnia nakładem wytwórni Mute.

Do premierowego utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Sama Wiehla (Mogwai, Forest Swords).

„Punktem wyjścia dla teledysku było użycie abstrakcyjnych obrazów geograficznych stworzonych przez Katy Ann Gilmore. Następnie odnosząc się do linii brzegowej Ushant i świata przyrody, stworzyliśmy obrazy (od fantastycznych wyobrażeń krajobrazu, mórz i warunków atmosferycznych do procesów zachodzących w mikro biologii i reakcjach chemicznych), aby uchwycić piękno i skalę kompozycji Tiersena” - mówi Sam Wiehl.

„Kerber” , następca „Portrait” z 2019 r., jest w dużej mierze nowym rozdziałem w twórczości bretońskiego artysty, który rozpoczyna się od jego najbardziej elektronicznego materiału do tej pory. Jest to zarówno ewolucja tego, co już znamy, jak i nowa przestrzeń do eksploracji. Na albumie głównym bohaterem jest pianino, ale elektronika jest środowiskiem, w którym istnieje. 

"Możesz odnieść wrażenie, że to tylko pianino, ale w rzeczywistości tak nie jest. Na początku pracowałem nad utworami na pianino, ale to nie jest sedno sprawy. Najważniejszy jest kontekst. Pianino było bodźcem do stworzenia muzyki, wokół której mogła pracować elektronika” - wyjaśnia Tiersen. 

Artysta bardzo zaangażował się w proces nagrywania albumu. Utwory zostały zarejestrowane w jego własnym studiu The Eskal, które zbudował na wyspie Ushant, gdzie obecnie mieszka. 

Miejsce często było głównym tematem  twórczości Tiersena i nie inaczej jest w tym przypadku. Nazwa "Kerber" pochodzi od kaplicy w małej wiosce na wyspie, a każdy utwór jest związany z miejscem, które wyznacza najbliższy krajobraz otaczający dom Tiersena. Foto: John Fisher
Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania