Newsy muzyczne

Grupa Tower wróciła po 20 latach

Album "Uriel" to pierwsza od 20 lat płyta gotycko-metalowej formacji Tower, która cieszyła się sporą popularnością na przełomie XX i XXI wieku.

Tower to polski zespół założony w 1994 roku (pierwotnie jako Gothic Flowers) przez Piotra Kollecka, który wraz z zespołami Aion, Medebor, Sirrah i Sacriversum współtworzył cięższą część sceny gotyckiego metalu w Polsce.

W latach 90-tych grupa wydała dwa bardzo dobrze przyjęte albumy: The Swan Princess (1998) i Mercury (1999). Formacja w 1999 roku wystąpiła na festiwalu Metalmania - jednym z największych festiwali metalowych w tej części Europy oraz wystąpiła jako support przed Brucem Dickinsonem. W 1999 roku niestety doszło do rozpadu zespołu przez co Tower nie zagrał na festiwalu Castle Party.

Po rozpadzie kapeli, lider Piotr Kolleck w olsztyńskim Selani Studio postanowił zarejestrować materiał na nowy album pod tytułem Raven. Do współpracy zaprosił: Leszka Rakowskiego (bas), DJ Qlhead'a oraz Szymona Czecha.

W 2020 roku doszło do oficjalnego powrotu zespołu Tower. We współpracy z rosyjską wytwórnią GS Productions (http://gsp-music.com/) doszło do wznowienia płyt The Swan Princess oraz Mercury, a także wydania płyty Raven. Wszystkie te trzy tytułu ukazały się w formie 6 panelowego digipaka pod tytułem Trilogy. Premiera odbyła się 3 kwietnia 2021 roku.

Na początku maja ukazała się płyta Uriel, najnowszy studyjny album zespołu Tower, który nawiązuje do korzeni zespołu, jednak z bardziej bogatą warstwą instrumentalną zawierającą elementy muzyki filmowej i industrialnej. Gościnnie na płycie zaśpiewały: Eva Ortiz oraz Liv Kari.

Autorem nowych okładek na reedycje płyt The Swan Princess oraz Mercury jak i nowe wydawnictwa Raven i Uriel jest Blackdante współpracujący między innymi z Kalmankantaja oraz Sieged Mind. Za miks odpowiada Piotr Kolleck, natomiast za mastering rosyjski muzyk i producent - Anton Shafarostov.

 


Źródło: W

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania