Newsy muzyczne

The Residents na dwóch koncertach w Polsce

Legendarna grupa The Residents przyjedzie w styczniu na dwa koncerty we Wrocławiu i Gdańsku podczas których będzie świętować 50 rocznicę powstania.

Oto daty i miejsca koncertów: 

27.01.2022 PL-Wroclaw, Stary Klasztor
28.01.2022 PL-Gdansk, B 90
 
Początkowo europejskie tournée The Residents zaplanowane było na początek 2021 roku. Koncerty były potwierdzone i wszystko było uzgodnione lecz ze względu na pandemię Covid 19 trasa została przełożona. Wygląda na to, że teraz ten legendarny awangardowy kolekty przyjedzie do Europy, aby promować swój ostatni album „Metal, Meat and Bone” i jednocześnie świętować swoje 50 lecie (The Residents po raz pierwszy wystąpili na scenie w San Francisco w 1972 roku!)
 
Oczywiście grupa nie chce zdradzać wszystkich sekretów dotyczących koncertów ale oto co rzecznik The Residents powiedział o nowym programie:
 
„The Residents mają przyjemność ogłosić „Dog Stab” Tour. Na program występów złożoną się kompozycje z ich początkowego okresu i klasycznego albumu „Duck Stab!” wydanego w 1978 roku a także utwory z najnowszej płyty „Metal Meat and Bone” wydanej w 2020 roku. Jak to bywa w przypadku The Residents można spodziewać się kilku niespodzianek w tym ciekawym i niepowtarzalnym karnawale chaosu”.
 


Źródło: Noise Annoys

Pokrewne wątki:

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania