Newsy muzyczne

Hania & Dobrawa w Deutsche Grammophon

Deutsche Grammophon z radością informuje o podpisaniu kontraktu na wyłączność z pianistką, kompozytorką i wokalistką Hanią Rani oraz wiolonczelistką Dobrawą Czocher.

Młody polski duet, przyjaźniący się od czasów ich wspólnej nauki w Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, znany jest z emocjonalnie powściągliwego, odkrywczego, naturalnego i unikalnego wręcz stylu muzycznego.

Podpisanie umowy z Deutsche Grammophon to dla nas coś wyjątkowego” - mówią Hania i Dobrawa. „Nasza przyjaźń i wspólna miłość do muzyki zaprowadziły nas do wielu fascynujących miejsc, ale nigdy nie przypuszczałyśmy, że może nas to doprowadzić do Deutsche Grammophon. Przez całą naszą edukację muzyczną podziwiałyśmy niesamowitych artystów, którzy byli częścią tej legendarnej firmy; byłybyśmy zainspirowane, a czasem nawet onieśmielone ich artystyczną prezentacją. Bycie częścią rodziny DG to dla nas zaszczyt i motywacja, jesteśmy po prostu niezmiernie wdzięczne. Nie możemysię doczekać, kiedy pokażemy rezultaty tej współpracy”.

Obie artystki zaznaczyły już wcześniej swą obecność w katalogu nagrań wydawanych przez Deutsche Grammophon, Hania – dzięki znakomitemu opracowaniu La Damoiselle élue Debussy'ego dla projektu Reflections Víkingura Ólafssona, natomiast Dobrawa – jako członek „Project XII”, grupy kompozytorów i wykonawców skupionych wokół DG. Pod koniec marca tego roku, wraz z innymi artystami związanymi z Deutsche Grammophon – Joepem Bevingiem i Dustinem O’Halloranem, pojawiły się na „Deutsche Grammophon Clubhouse Chat”, opowiadając o nieograniczonych możliwościach komponowania na fortepian.

"To prawdziwa przyjemność powitać ten wybitny duet w naszej artystycznej rodzinie", komentuje Dr Clemens Trautmann, President Deutsche Grammophon. „Hania i Dobrawa to jedne z najbardziejwszechstronnych i pomysłowych artystek współczesnych – są zakorzenione w gatunku klasycznym, ale czerpią także inspirację z różnych, innych form muzycznych i wizualnych. Współpracując ze sobą od ponad dekady, stworzyły niepowtarzalne i wzruszające brzmienie, z doskonałą harmonią i dynamicznym napięciem między fortepianem a wiolonczelą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich współpracy z Deutsche Grammophon, która obejmie nie tylko wydanie najnowszego wspólnego albumu, ale także reedycję ich debiutanckiego albumu Biała flaga.”

Christian Badzura, Vice President A&R New Repertoire Deutsche Grammophon, również nie może się doczekać współpracy z duetem. „Zarówno Hania, jak i Dobrawa to wybitne artystki, kompozytorki i instrumentalistki. Należą do pokolenia klasycznie wykształconych muzyków najwyższego kalibru, otwartych na wiele muzycznych i kulturowych inspiracji”- zauważa. „Tworzona przez nie muzyka jest ekscytująca, ponieważ jest nieskrępowana, a jednocześnie szanująca tradycję. Bardzo się cieszę, że dołączają do naszej firmy”.

Fascynujący artyzm Hani i Dobrawy zrodził się z przyjaźni, która zaczęła się, gdy były nastolatkami. Odzwierciedla wspólną pasję do wszystkiego, od muzyki klasycznej i jazzu, po muzykę elektroniczną i współczesną, a także negowanie sztucznie narzuconych granic między różnymi gatunkami. Ich twórczość kształtowały, między innymi, naturalne rytmy morskich krajobrazów Polski Północnej, a także swoboda i przestrzeń improwizacji oraz otwartość na wszelkie emocje, doznania i uczucia.

 


Foto: Bernard Ambroziewicz
Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania