„Chiny” to powrót do ciepłych, akustycznych i analogowych brzmień znanych z debiutanckiego albumu "Splot" oraz epki "Zaczyn". Dominują gitary, banjo i pianino, które scala lakoniczny i bezpretensjonalny tekst.
Oprawę wizualną Leski stworzył po raz kolejny z ludźmi, którzy, jak sam twierdzi: "odczytują przestrzeń w podobny sposób”, a tym razem byli to Paweł Zalejski i Przemek Zdybel z kolektywu /We Roam Poland/. „Tak było w przypadku Autofobii i Bliżej, które mają z Chinami jakieś niepisane pokrewieństwo. Chciałem to powtórzyć” – dodaje artysta.
„Niektóre historie szukają Cię same. Nie ważne kiedy do Ciebie przychodzą i czy w ogóle się wydarzyły. Stają się sensem innych historii i pozwalają szerzej zrozumieć rzeczywistość”- mówi Leski.
„Dziecięce marzenia mają siłę. Sprawiają, że bohaterowie kreskówek stają się realni, a sytuacje, jak z bajek 'Looney Tunes’, możliwe. Kto za dzieciaka nie kopał tunelu, prowadzącego na przeciwległą stronę kuli ziemskiej, na końcu, którego zawsze znajdowały się Chiny? Nie chodziło przecież o same Chiny a o tunel, i o to czy tak w ogóle się da. Dziś wątek wykopywania bezdennej dziury w ziemi, która ma doprowadzić do czegoś nieosiągalnego i niemożliwego kojarzy mi się z miłością i przebijaniem się przez jej kolejne warstwy” - wyjaśnia.
„Chiny” to trzeci singiel artysty, po wcześniejszych „Nie chcę zmieniać nic” oraz „Supersam” z nadchodzącego albumu o tym samym tytule, którego premiera jest zaplanowana na 11 czerwca.
Właśnie została ogłoszona akustyczna trasa koncertowa Ørganka, która rozpocznie się 20 stycznia 2024 we Wrocławiu.
Już 17 października w ramach cyklu „MTV Unplugged” wystąpi zespół Ørganek.
Wokalistka i autorka tekstów Agnieszka Musiał wydała bardzo osobisty nowy album "Jestem U Siebie". Z tej okazji zapytaliśmy artystkę o kilka kwestii związanych z premierą tego wydawnictwa.
Na swojej nowej płycie „Jestem u siebie” wokalistka, autorka tekstów Agnieszka Musiał przy akompaniamencie elektroniki i ukulele, oprowadza nas po swoim świecie.
Ania Wyszkoni powróciła z pierwszą od 5 lat płytą studyjną zatytułowaną "Z Cegieł I Łez". Artystka opowiedziała nam między innymi o tym, jak powstawała ta płyta oraz co robiła przez tych kilka lat przerwy od nagrywania nowego albumu.
Leski wydał trzeci album w dyskografii zatytułowany "Supersam". Jak powstawała ta płyta i jak tworzone były teksty na ten album - o tym możecie się dowiedzieć z naszego wywiadu z Artystą.
Trzydziestolecie pracy artystycznej Renaty Przemyk uczciła wydaniem płyty „Renata Przemyk i Mężczyźni, na której wykonuje 13 swoich największych przebojów, w towarzystwie 13 wokalistów, wśród których znaleźli się m.in. Leski, Czesław Mozil, Wojciech Waglewski i Adam Nowak. O złożoności i wyjątkowości tego projektu artystka opowiedziała mi w poniższej rozmowie.
Leski wydał pasującego idealnie do wakacji następcę płyty „Miłość. Strona B” z 2018 roku.
Jubileusz pracy artystycznej można świętować na różne sposoby. Renata Przemyk swoje trzy dekady na scenie uczciła, wydając album z najbardziej znanymi, a zarazem najciekawszymi utworami ze swojego dorobku, które nagrano w nowych aranżacjach przy gościnnym udziale trzynastu wokalistów.
„OSA” to słoneczny, ciepły letniak. Gustujący w spokojnych i akustycznych brzmieniach, Leski, tym razem sięga po szybsze tempo. Artysta pozostaje wierny akustycznej gitarze ale tym razem można przy niej potańczyć.
„Supersam” to drugi singiel Leskiego zapowiadający nowy album. Pierwszy - „Nie chcę zmieniać nic” - osiągnął już ponad milion odtworzeń na Spotify i nie zwalnia tempa.
"Głosy kobiet" to pierwsza płyta zespołu Z Lasu. Wszystkie utwory, podobnie jak cały repertuar zespołu, pochodzą z własnych, wieloletnich poszukiwań w poleskich wsiach w Ukrainie (woj. rówieńskie i żytomierskie) i w Białorusi (woj. brzeskie i homelskie).
Leski powraca z nowym singlem. Artysta wcielił się nie tylko w rolę producenta muzycznego, ale stworzył również niezwykle szczere i osobiste video wykorzystując do tego jedynie telefon.
“Wiesz” to drugi utwór zapowiadający solową płytę Atari Wu, muzyka znanego jako połowa duetu Xxanaxx.