Newsy muzyczne

Fantazyjna zapowiedź płyty 'Wodecki Jazz 70 - Dialogi'

Ukazał się pierwszy singel anonsujący album 'Wodecki Jazz 70 - Dialogi', który ukaże się 4 czerwca.

Fantazja! To pierwszy utwór z płyty „Wodecki Jazz ’70 – dialogi”. I pierwszy singiel. Kompozycja i śpiew Zbigniewa Wodeckiego, tekst – Janusz Terakowski.  Rok 1978 i nagranie z orkiestrą PRiTV pod batutą Andrzeja Trzaskowskiego.  

"Spełniając swoje wielkie marzenie przedstawiam Państwu nowy album. Muzykę z najbardziej barwnych i ciekawych lat 70-tych, ale też Tatę, jaki nie był znany szerszej publiczności. Z radością i pozdrowieniami... Kasia Wodecka-Stubbs  

A już za moment 31 maja drugi singiel filmowy i szalony jazz! 4 czerwca 2021 odbędzie się premiera płyty „Wodecki Jazz ’70 – dialogi”.  

Ten niecodzienny projekt muzyczny łączy archiwalne nagrania kompozycji Zbigniewa Wodeckiego oraz ich interpretacje, które zaproponowali znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej. Stylistycznie płyta pokazuje jazz lat 70-tych, kiedy artysta komponował i bawił się ekstrawagancko głosem, przede wszystkim jednak grał na skrzypcach z orkiestrami Jerzego Miliana czy Andrzeja Trzaskowskiego, a swoje autorskie utwory nagrywał w Polskim Radiu.  

Zaproszeni do projektu goście, m.in. Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Marek Napiórkowski, Michał Tokaj oraz Michał Barański i Paweł Dobrowolski, wybrali sobie po jednym z utworów Zbigniewa Wodeckiego do autorskiej aranżacji. Materiały sprzed lat udostępniło na licencji Archiwum Polskiego Radia, a te współczesne powstały podczas sesji nagraniowej z grudnia 2020 i początku 2021 roku. 

Właśnie spełnia się jedno z moich marzeń. Przedstawiam Państwu szalonego muzycznie Zbigniewa Wodeckiego z niezwykłych czasów! Uwielbiam całą, niezwykle różnorodną twórczość Taty, szczególnie z lat 70-tych. To nie tylko klimat tamtych „szalonych” lat, to wielka przestrzeń muzyczna, w której Tata artystycznie się poszukiwał. Wyobraźmy to sobie... Chwilę po szkole muzycznej zostaje zaproszony przez Marka Grechutę do zespołu Anawa, gra z Ewą Demarczyk, w Piwnicy Pod Baranami, z orkiestrami Polskiego Radia, z big-bandem Jerzego Miliana. Komponuje, nagrywa płytę „1976” i wygrywa ważne festiwale muzyczne lubianymi i charakterystycznymi dla siebie utworami, jak „Strach na wróble”, „Izolda” czy „Wspomnienia tych dni”. A w międzyczasie... powstaje taki kapitalny jazz! Wybrałam na tę płytę utwory i kompozycje z tamtych lat, zwariowane i znakomite, do których nagraliśmy z naszymi gośćmi, wspaniałymi jazzmanami, ich nowe aranżacje. To jeszcze inna muzyczna twarz Zbigniewa Wodeckiego - instrumentalny jazz. Z radością i pozdrowieniami,
Kasia Wodecka-Stubbs 

ARTYŚCI:  

Henryk Miśkiewicz - saksofon 

Leszek Możdżer - fortepian 

Marek Napiórkowski - gitary 

Michał Tokaj - fortepian  

Michał Barański - kontrabas 

Paweł Dobrowolski - perkusja 

Nad remasteringiem i całością dźwięku pracował Jacek Gawłowski. Kierownictwo muzyczne – Michał Tokaj. Grafikę stworzył Krzysztof Kuki Iwański.  

Kompozycje i wykonania archiwalne: Zbigniew Wodecki 

Zespół wokalny: Alibabki 

Archiwalne nagrania Polskiego Radia: Orkiestra PRiTV pod batutą Andrzeja Trzaskowskiego, Jana Pruszaka i Edwarda Dyląga dzięki uprzejmości Agencji Muzycznej Polskiego Radia 

Producent albumu: Twist On Productions - Kasia Wodecka Stubbs. 

TRACKLISTA PŁYTY „WODECKI JAZZ '70 – DIALOGI”: 

1. Fantazja - Zbigniew Wodecki  

2.  Dialogi - Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer 

3. Ballada o Nieznajomych - Henryk Miśkiewicz  

4. Introwizja - Henryk Miśkiewicz, Paweł Dobrowolski 

5. Etiuda na głos i skrzypce - Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer 

6. Fantazja - Michał Tokaj 

7. Wariacje na temat Tanców Rumuńskich - Zbigniew Wodecki  

8. Dzielę z Tobą Dzień na Dwoje - Marek Napiórkowski 

9. Dzielą z Tobą Dzień na Dwoje - Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Wodecki 

10. Etiuda na Big Band i Skrzypce - Zbigniew Wodecki, Michał Tokaj 

11. Ballada o Nieznajomych - Zbigniew Wodecki 

 


Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Mystic Production

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania