Newsy muzyczne

Trójmiejskie OBRASQi zapowiadają 'Dopowiedzenia'

18 czerwca ukaże się debiutancka płyta trójmiejskiej grupy OBRASQi zatytułowana "Dopowiedzenia". Dziś premierę miał nowy singel z tego wydawnictwa zatytułowany "Nieobowiązkowe".

Singel „Nieobowiązkowe”, zapowiada debiutancki album grupy. To ballada, utrzymana w klimacie rocka lat 90. Po raz pierwszy została wykonana na żywo w legendarnej audycji „MiniMax” Piotra Kaczkowskiego.

Singel OBRASQI „Nieobowiązkowe” jest już dostępny w serwisach cyfrowych:  http://www.soundline.biz/OBRASQiNieobowi%C4%85zkowe

„Dopowiedzenia” to debiutancki album zespołu OBRASQi. Płyta zawiera 12 przestrzennych kompozycji, osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie pop i art progresją. Zespół sięga zarówno po instrumenty akustyczne, jak po i nowoczesne popowe brzmienia elektroniczne. Obok singlowych, krótkich utworów prezentuje również rozbudowane, wielominutowe kompozycje, a obie jego odsłony łączy delikatny, kobiecy głos Moniki Dejk-Ćwikły. Oprócz premierowych utworów płyta zawiera również nagrania znane już słuchaczom, z tytułowym przebojem „Dopowiedzenia” na czele.

Album ukaże się 18 czerwca 2021 w wytwórni Musicom. Dostępny jest w przedsprzedaży na empik.com:
https://www.empik.com/dopowiedzenia-obrasqi,p1272126104,muzyka-p

OBRASQi to trio z Pomorza, wykonujące niezwykłą, autorską muzykę z pogranicza indie popu i rocka progresywnego. Zespół tworzą Monika Dejk-Ćwikła (śpiew, gitara basowa i teksty), Artur Wolski (gitary, klawisze, looper) oraz Jarosław Bielawski (perkusja). Razem działają od 2019, a jeszcze w tym samym roku dali się poznać szerokiej publiczności przebojową piosenką „Dopowiedzenia”, która dotarła do 27. miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego oraz na szczyt listy Polskiego Radia Rzeszów. Dużym powodzeniem cieszył się również maxisingel „HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia Będzie Głośno radiowej Czwórki. Zespół był ponadto finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, otrzymał również statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.Źródło: Musicom

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania