Newsy muzyczne

Punkrockowa Zimna Wojna wydała nowy teledysk

"Uciekaj Stąd" to nowa propozycja punkrockowej grupy Zimna Wojna zapowiadająca jej nową płytę "Zimna Wojna", która ukaże się 18 czerwca.

Zimna Wojna o nowym singlu: "Utwór powstał w zasadzie rzutem na taśmę, gdy tracklista na album była już ustalona. Brakowało jeszcze jednego, góra dwóch kawałków, żeby płyta miała zakończenie. Tekst do "Uciekaj Stąd" ale w przeciwieństwie do reszty kawałków nie posiadał muzyki. Wtedy Billy Adolf przyniósł na próbę riff (!) basowy, Johnny Debit zaśpiewał tekst w kilku interpretacjach i dołożone zostały gitary i perkusja. Generalnie na tym mogłoby się skończyć, ale ciągle brakowało czegoś jeszcze. W studiu podczas sesji nagraniowej padł pomysł, żeby zaprosić przyjaciela zespołu - Rebel Piano. I tak powstał motyw intro. Piosenka miała być ostatnim kawałkiem na płycie, ale wydarzenia z jesieni 2020 roku trochę to zmieniły, ale to już inna historia". 

ZIMNA WOJNA – Zespół założony we Wrocławiu w 2016 roku przez nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki. Muzyczne połączenie kakofonii i absurdu, podlane dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu Zimna Wojna sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”.

Debiutancka płyta "NIENAWIDZĘ" z 2019 roku, odwoływała się do starej, punkowej szkoły. Bez zbędnej wirtuozerii, mocny przekaz z oszczędnymi środkami wyrazu. Materiał z powodzeniem ogrywany w towarzystwie takich zespołów jak Chelsea, Sham 69, Booze & Glory, The Analogs, Defekt Muzgó, Sexbomba i GAGA Zielone Żabki zagranych w różnych częściach Polski.

W 2021 roku zespół powraca z drugą płytą zatytułowaną po prostu "ZIMNA  WOJNA". Ten półgodzinny concept album zaczyna się i kończy na polskich ulicach. Zarejestrowany w Studiu Odbiornik w czasie protestów ulicznych jesienią 2020 roku przy akompaniamencie skandujących tłumów, gazu, dymu i syren. Bez zbędnych metafor i oklepanych sloganów, opisuje dosadnie nową rzeczywistość, czerpiąc muzyczne inspiracje z klasyki gatunku. Coś, czego nie zobaczysz w państwowej telewizji i konserwatywnych mediach. Skonfliktowane rodziny w czasach izolacji, wewnętrzne relacje za zamkniętymi drzwiami. Polskie ulice, po zmroku z dala od neonów i deptaków dla turystów. To prawdziwa gorzko-kwaśna relacja na żywo z perspektywy człowieka żyjącego na krawędzi systemu. Tu i teraz, wyartykułowana w kontrze megafonom policyjnej suki, wśród okrzyków i rac. Uliczny przemarsz z płytą zamyka piosenka "Wypierd.lać", dosadnie kwitujący polską nadzwyczajną kastę polityków.

Członkowie zespołu:

Johnny Debit – gitara, wokal, brawurowa jazda tramwajem, kinematografia fikana.

Tracy Tap Chan - gitara, filatelistyka ekstremalna, kradzież papieru toaletowego ze stacji benzynowych.

Plastico Domingo – perkusja, wokal, kolekcjonowanie motyli, liczenie baranów, czesanie owiec.

Billy Adolf – gitara basowa, wokal, drift wózkiem widłowym, kąpiele w przeręblu, walka wręcz z futryną.


Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania