Newsy muzyczne

Volbeat na lato

Duńska grupa Volbeat wydała dwie nowe piosenki: „Wait A Minute My Girl” oraz „Dagen Før”. To pierwszy premierowy materiał grupy od czasu wydanego w 2019 multi-platynowego albumu „Rewind, Replay, Rebound”.

Oba utwory zostały napisane w trakcie lockdownu. Michael, Kaspar i Jon pracowali ze swoim wieloletnim producentem Jacobem Hansenem w Danii, podczas gdy Rob łączył się z resztą zespołu zdalnie z Nowego Jorku. Muzycy Volbeat tak opowiadają o dwóch nowych utworach:
 
"W wielu miejscach świata robi się coraz cieplej, a dni stają się coraz dłuższe. Dlatego chcieliśmy podzielić się ze światem piosenkami, które napisaliśmy i nagraliśmy w trakcie tych długich oraz trudnych 15 miesięcy. Jesteśmy przekonani, że oba utwory mają świetny klimat na lato. Chcieliśmy bardzo podziękować naszym dobrym przyjaciołom: Dougowi, Rayowi i Mii Mai, którzy mimo lockdownu zdecydowali się dać z nami czadu na „Wait A Minute My Girl”. Czujemy też wielką ekscytację, że Stine Bramsen, którą znamy i podziwiamy od długiego czasu, zgodziła się na gościnny występ w „Dagen Før”. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam to podwójne letnie uderzenie tak samo, jak nam podobało się ich tworzenie. Nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli usłyszeć także kolejne utwory, które mamy dla Was w zanadrzu. Jesień zawsze przynosi błyskawice i grzmoty…". 
 
W „Wait A Minute My Girl” gościnnie pojawia się saksofonista Doug Corcoran oraz pianista Raynier Jacob Jacildo – obaj występują w zespole JD McPhersona, a wcześniej pracowali z Volbeat przy wydanym w 2019 „Die To Live” ft. Neil Fallon. Wokalistka Mia Maja, która pracuje z zespołem od czasu „Seal The Deal & Let’s Boogie”, użyczyła głosu w chórkach. W „Dagen Før”, jak wspominał zespół, słyszymy Stine Bramsen, który znany jest zarówno z twórczości solowej, jak i z grupy Alphabeat. Piosenka, podobnie jak „The Garden’s Tale”, „Maybele I Hofteholder” i „For Evigt”, została nagrana po angielsku i duńsku. Jest to także pierwsze oficjalne wydawnictwo, w którym Stine śpiewa w swoim ojczystym języku. 
 
 

 


Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania