Newsy muzyczne

Dildo Baggins jako 'Roślinożerca'

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancki album projektu Dildo Baggins założonego przez Bartosza "Administratorra" Marmola. Dziś ukazał się singel "Roślinożerca".

Jak mówi sam Dildo Baggins - Roślinożerca to utwór, który powstał z namiętności do podsłuchiwania rozmów ludzi w miejscach publicznych. Zawsze lubiłem podsłuchiwać wyrwane z kontekstu rozmowy, ale w czasach epidemii stało się to niemal przywilejem, który zastępował mi interakcje z innymi osobami. W czasie pandemii substytutem kawiarni była dla mnie stacja benzynowa na Saskiej Kępie, na którą chodziłem wczesnym rankiem, aby napić się kawy i poudawać, że w sumie wszystko jest normalnie. Z papierowym kubkiem szwędałem się więc po tej stacji benzynowej i gdzieś między półkami z prasą, a punktem wydawania hot-dogów zacząłem podsłuchiwać i zapisywać zasłyszane zdania, które wydawały się ciekawe, inspirujące bądź zabawne. Po trzech miesiącach uzbierałem wiele przypadkowych sentencji, które postanowiłem połączyć i zredagować w taki sposób, aby stworzyły jednolity i w miarę sensowny tekst.

Za projektem Dildo Baggins stoi, znany na polskiej scenie alternatywnej za sprawą zespołów Administratorr, Administratorr Electro oraz Lesław i Administratorr, Bartosz Marmol. Utwór “Roślinożerca” to już czwarty singiel z nadchodzącej wielkimi krokami płyty pt. “Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców”, który swoją premierę będzie miał już w najbliższy piątek - 18 czerwca. Za produkcję muzyczną, miks oraz mastering albumu odpowiadają Magda i Robert Srzedniccy z warszawskiego studia Serakos.

Ten słowny patchwork w tekście “Roślinożercy” przybrał ostatecznie formę szczególnej rozmowy na stacji benzynowej pomiędzy osobami, które w przeszłości były razem. Fakt ten nie przeszkadza im spotykać się od czasu do czasu, a w trakcie tych spotkań rozmawiają ze sobą w niezwykle szczery i bezpośredni sposób. Jest to obraz rzadkiej sytuacji w której to właśnie rozstanie sprawiło, że osoby zaczęły rozmawiać i traktować się w sposób, w jaki nie potrafili, kiedy jeszcze byli razem - dodaje Bartosz Marmol.

Tę opowieść muzyczną wspiera teledysk zrealizowany we współpracy z zespołem Bardzo Spoko Produkcja. W klipie pojawi się wiele ciekawych postaci i miejsc, które łącznie złożą się w historię równie patchworkową, jak sam utwór, a wszystko to w dość niepokojącej, ale pełnej nostalgii, atmosferze, do której Dildo Baggins już nas wszystkich trochę przyzwyczaił.


Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania