Newsy muzyczne

Dance Like Dynamite na trasie z Me & That Man

6 sierpnia rozpocznie się wspólna trasa koncertowa grup Me & That Man, Mulk i Dance Like Dynamite.

„Z Nergalem – kumplem, którego cenię i szanuję, poznaliśmy się jeszcze w ubiegłym stuleciu (to nie żart) w małej zadymionej salce prób nieopodal Katedry Oliwskiej, ha, ha, ha!!! Razem i każdy z nas osobno pokonał kilka poziomów piekła, ale w okolicznościach, w których mój zespół dzieli scenę z jego zespołem jeszcze nie byliśmy. Ech, niezbadane bywają wyroki boskie…” - mówi Krzysiek „Sado” Sadowski z Dance Like Dynamite, który z Nergalem spotkał się później w zespole Volverine, a w kolejnych latach był autorem sesji fotograficznych Behemoth.

Oto jak przebiegać będzie trasa:

6 sierpnia – Wrocław, Hot Spot (bilety: http://bit.ly/MATM_WROCŁAW)

7 sierpnia – Katowice, Plener P23 (bilety: http://bit.ly/MATM_KATOWICE)

8 sierpnia – Kraków, Nowa Rezydencja (bilety:  http://bit.ly/MATM_KRAKÓW)

12 sierpnia – Poznań, SkwerPlay (bilety: http://bit.ly/MATM_POZNAŃ)

13 sierpnia – Warszawa, Letnia Scena Progresji (bilety: http://bit.ly/MATM_WARSZAWA)

29 sierpnia – Gdańsk, B90 (bilety: https://tickets.b90.pl/)

To nie wszystkie letnie koncerty DANCE LIKE DYNAMITE.

Już 28 czerwca DANCE LIKE DYNAMITE wystąpi w Gdyni i rozpocznie cykl Letnie koncerty Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej organizowany przez Urząd Miasta Gdynia. Koncerty odbywać się będą w każdy kolejny poniedziałek na scenie ustawionej przy ulicy Zawiszy. Początek o 19.00. Wstęp wolny.

3 lipca DANCE LIKE DYNAMITE wystąpi na festiwalu BANGARANG 2, który odbywa się w Wielkopolsce, w miejscowości Chwałkowo koło Krobi (między Rawiczem a Gostyniem). Pojawi się drugiego dnia festiwalu, a dzielić scenę będzie m. in. z zespołami Alians, Illusion, CETI, Zielonymi Żabkami, Transgresją i Kathią. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na FB i pod tym linkiem https://www.bangarangfestival.com/

Podczas wszystkich letnich koncertów DANCE LIKE DYNAMITE wystąpi w pięcioosobowym składzie: Krzysztof „Sado” Sadowski (wokal), Tomasz „Snake” Kamiński (gitara), Piotr Pawłowski (gitara basowa), Radek Moenert (syntezatory) oraz Mariusz Noskowiak (perkusja), który pojawi się w zastępstwie Karol Skrzyńskiego.

Przypominamy, że 20 maja ukazała się druga płyta DANCE LIKE DYNAMITE „Litania kłamstw”, która zbiera świetne recenzje, a piosenka „Szukam” przez kilka tygodni podbijała słynny Turbo Top Antyradia. „Litania kłamstw” to niezwykły concept album traktujący o zmaganiu z uzależnieniami i poszukiwaniu duchowości, świadomości i tożsamości, a teksty są boleśnie szczerymi refleksjami o miłości, śmierci, zdradzie, pożądaniu, zniszczeniu, depresji, ale też nadziei. To też muzyczny konglomerat wyjątkowych dźwięków, w którym nic nie jest oczywiste, bo w piosenkach zespołu noworomatyczne słońce tonie w zimnofalowym mroku, metalowe sprzężenia gitar stykają się z ekstatycznymi dźwiękami trąbki, a subtelnie brzmiące klawisze z transowym brzmieniem gitary basowej.


Pokrewne wątki:

Łąki Łan w radiowym słuchowisku

2021-09-24

Łąki Łan ze ścieżką dźwiękową do nowego słuchowiska Storytel “Robin Hood i Szmaragdowy Król”.

Czytaj więcej...

Zaskakująca premiera Natalii Kukulskiej

2021-09-24

Dziś ukazała się limitowana ep-ka Natalii Kukulskiej "Jednogłośna".

Czytaj więcej...

Drugi 'nowy' singel Guns n'Roses

2021-09-24

Grupa Guns n'Roses wydała drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nowy singel. Tym razem jest to piosenka zatytułowana "Hard Skool".

Czytaj więcej...

Lydia Lunch i Skalpel wystąpią na łódzkim Soundedit Festival

2021-09-24

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit duet Skapel zaprezentuje projekt dedykowany Lemowi pt.: „Planetarium Lema”. To wycieczka po rozrywkowo-edukacyjnym parku tematycznym, inspirowanym twórczością wielkiego pisarza. Na każdej z „planet” będą im towarzyszyć muzyczni goście. Projekt jest współorganizowany z Narodowym Centrum Kultury. Muzycy duetu zostaną również uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”. Tego samego dnia (24 października) w klubie Wytwórnia pojawi się jedna z czołowych postaci nowojorskiego ruchu no wave – Lydia Lunch.

Czytaj więcej...

Ten Typ Mes robi 'Akuku'

2021-09-23

„Hello Baby” to tytuł dziewiątego solowego albumu w dyskografii warszawskiego rapera. Ten Typ Mes przedstawia światu swojego syna, prezentując nowy singiel „Akuku”.

Czytaj więcej...

Farben Lehre z płytą od przyjaciół

2021-09-23

Ukazała się płyta "Friends For Friends - Songs of Farben Lehre", która jest kolejnym elementem obchodów 35-lecia zasłużonego płockiego zespołu.

Czytaj więcej...

Carlos Santana nagrał cover klasyka Procol Harum

2021-09-23

“Whiter Shade of Pale” Feat. Steve Winwood to trzecia zapowiedź nowego albumu Carlosa Santany "Blessings And Mircales". Płyta ukaże się 15 października.

Czytaj więcej...

Helaine Vis o zagmatwanej ludzkiej naturze

2021-09-22

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Helaine Vis - krakowskiej singer-songwriterki. „Plenty” to opowieść o zagmatwanej ludzkiej naturze i o tym że często pragniemy czegoś dopóki tego nie dostaniemy, komplikując sobie przy tym życie.

Czytaj więcej...

Deine Lakaien wyda 'Dual +'

2021-09-22

Legendarny niemiecki duet dark wave Deine Lakaien przygotował następcę płyty "Dual". Album "Dual +" ukaże się 26 listopada. Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest kompozycja "Nightfall".

Czytaj więcej...

Blixa Bargeld gościem Public Service Broadcasting

2021-09-22

Public Service Broadcasting udostępnia "Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]", najnowszy singiel z nadchodzącego czwartego albumu „Bright Magic”, który ukaże się w najbliższy piątek 24 września nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania