Newsy muzyczne

Black Country, New Road zagra w Warszawie

Ceniona brytyjska formacja Black Country, New Road zagra 10 listopada tego roku w warszawskiej Hydrozagadce.

Dla wielu zespołów dwa utwory to niewiele. To punkt wyjścia lub zarys tego, co ma nadejść. Mimo to Black Country, New Road zaistniało już przy pierwszych singlach - „Athens, France” i „Sunglasses” z 2019 roku.
 
Zostali uznani przez The Quietus za „najlepszy zespół na świecie”, entuzjastycznie zrecenzowani w liczących się tytułach - od New York Times do The Guardian, pojawili się na okładce Loud & Quiet, zagrali sesję live dla BBC 6 Music, wyprzedali trasę w UK, w tym trzy koncerty w samym Londynie, znaleźli się w serii Echoes, produkowanej przez ARTE, wciśnięci pomiędzy Kim Gordon (Sonic Youth) i Eda O'Briena (Radiohead) i podpisali kontrakt z Ninja Tune. A to wszystko osiągnęli w ciągu zaledwie roku.
 
Muzycy grający razem w różnych konfiguracjach przez lata, jako Black Country, New Road, szybko odkryli, że ich rdzeniem jest głęboko zakorzenione poczucie harmonii i jedności. Niektórzy członkowie sięgają czasów, gdy byli kolegami z klasy, niektórzy dzielili mieszkania, podczas gdy inni studiowali razem na uniwersytecie. Spędzone wspólnie lata stworzyły spójnego ducha i głęboką więź, która znajduje odzwierciedlenie w zespołowej kreatywności.
 
Ich występy na żywo od początku zyskują status „must see” wśród fanów wschodzącej sceny, skupiającej się wokół osławionego klubu Windmill w południowym Londynie, który dał początek wielu ich muzycznym rówieśnikom, takim jak Fat White Family czy Squid.
 
Pomimo tego, że zespół wydaje się być w pełni uformowany i pełen niekończącego się napięcia, łączącego post-rocka z post-punkiem i jazzowymi odniesieniami, ich debiutancka płyta wydaje się być wynikiem nieustającej ewolucji grupy. „Bardzo dojrzeliśmy, odkąd nagraliśmy te dwa pierwsze utwory” - mówi saksofonista Lewis Evans.
 
Ostatecznie album jest idealnym obrazem zespołu i całej ich energii, a jednocześnie wyraźnie to dzieło osób, które nie są zainteresowane powtarzaniem, jednonutowym podejściem lub pozwalaniem na twórczą stagnację. To dźwiękowa kapsuła czasu, której w jakiś sposób udaje się połączyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
 
Cena: 65 PLN
Wejście: 19:00
Koncert: 20:00
 


Źródło: Alter Art

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania