Newsy muzyczne

Damon Albarn zapowiada nową płytę

"The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows”, nowy studyjny album Damona Albarna, ukaże się 12 listopada nakładem wytwórni Transgressive Records. Tytułowy utwór jest pierwszym zwiastunem muzycznym płyty.

Nowy krążek pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii. W ostatnim roku Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął ją do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, straty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek z Albarnem jako Memory. 

 "Byłem w mojej własnej mrocznej podróży podczas tworzenia tej płyty i to doprowadziło mnie do wiary, że czyste źródło może nadal istnieć” - mówi Damon.  

W karierze nieustannych muzycznych zmian i poszukiwań, płyta odkrywa jeszcze więcej poprzez ekspansywne orkiestrowe aranżacje połączone z intymnymi melodiami, a wszystko to w oprawie występów wokalnych Albarna. Podobnie jak piękno i chaos naturalnego świata, który stał się gruntem "The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows”, żywo dokumentuje emocjonalne wzloty i upadki ludzkiej kondycji we wszystkich jej skrajnościach, służąc jako wzbogacający duszę dokument naszych czasów.

Obok wydania cyfrowego, album będzie dostępny w limitowanej edycja na winylach, a także na CD i kasecie. Ukaże się również wersja deluxe, w formie książki z dodatkowymi fotografiami, oryginalnymi zeskanowanymi tekstami i grafikami Damona wraz z białą wersją winylową albumu, wysokiej jakości plikiem cyfrowym i bonusowym 7" zawierającym ekskluzywny utwór z sesji nagraniowych.Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Zmarł Andrzej Kozioł z grupy VOX

2022-01-13

W wieku 73 lat po długiej chorobie zmarł Andrzej Kozioł - były wokalista grupy VOX. Informację podał Bogdan Zep - manager artysty.

Czytaj więcej...

Röyksopp wszedł na drabinę

2022-01-13

Röyksopp kontynuują ujawnianie tajemniczego projektu pod tytułem "Profund Mysteries". Nowy utwór "The Ladder" został zilustrowany wizualem w reżyserii Jonathana Zawady.

Czytaj więcej...

Rysy w tanecznej 'Zonie'

2022-01-13

Duet Rysy rozpoczyna 2022 rok od mocnego uderzenia. To pierwszy nowy utwór od premiery jego albumu „4 GET”.

Czytaj więcej...

Sabaton na froncie alpejskim

2022-01-13

"Soldier of Heaven" to nowa propozycja grupy Sabaton zapowiadająca jej nowy album „The War To End All Wars”, który ukaże się 4 marca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania