Newsy muzyczne

Bokassa rzuci rocktajlem Mołotowa

Norweskie trio Bokassa wydało pierwszy singel zapowiadający nową płytę "Molotov Rocktail", który ukaże się 3 września.

Na najnowszym krążku, następcą płyty „Crimson Riders“ (2019), znajdzie się 11 kompozycji w najlepszym stoner punkowym stylu, charakterystycznym dla tego zespołu. Dziś premierę ma pierwszy singiel z tego wydawnictwa „Careless (In The Age Of Altruism)”, w którym trio łączy ciężkie stoner rockowe riffy z melodyjnym refrenem, do utworu powstał też energetyczny teledysk. Najbardziej ekscytujący norweski towar eksportowy i „nowy ulubiony zespół” Larsa Ulricha serwuje solidną porcję hałaśliwej energii w stylu THE BRONX, RED FANG, BILLY TALENT i QUEENS OF THE STONE AGE. Setki tysięcy streamów i fanów na całym świecie mogą potwierdzić: ten zespół jest na dobrej drodze, aby stać się elitą stoner punka!

Bokassa dodaje:  „‘Careless (In The Age Of Altruism)’ był jednym z pierwszych utworów napisanych na płytę ‚Molotov Rocktail‘ i jedynym kandydatem na pierwszego singla ze względu na jego chrupiący riff i emocjonalny haczyk. Podobnie jak w przypadku „So Long, Idiots!” nasz bohater jest coraz bardziej rozczarowany światem i stara się go unikać, żyjąc wygodnie we własnej bańce. Uważamy też, że może to być jedyna piosenka zawierająca słowo „Didjeridon’t”?

Pochodzące z Trondheim w Norwegii hard rockowe trio BOKASSA już na swoim pierwszym pełnometrażowym albumie „Divide & Conquer“ (2017) wyrobiło sobie swoje charakterystyczne brzmienie, które jest połączeniem chwytliwego punka i stoner rocka.  Podczas trasy Worldwired z METALLIKĄ, zespół wydał uznany przez krytyków krążek „Crimson Riders“ (2019). Ponadto Norwegowie zostali nominowani do prestiżowej nagrody Spellemann-Award w kategorii Breakthrough of the Year 2020. Teraz formacja BOKASSA jest gotowa, by otworzyć kolejny wybuchowy rozdział ze swoim ekscytującym nowym albumem, „Molotov Rocktail”.Foto: Kenneth Sporsheim

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania