Newsy muzyczne

Vonda7 wydała dziś debiutancką płytę

VONDA7 pochodzi z Poznania, ale od lat mieszka w Berlinie. Tam rozwija się jako producentka, dj’ka i właścicielka labelu art | werk. Choć najbardziej znana jest ze swoich dokonań na scenie klubowej, dziś ukazał się jej debiutancki album "Let Go", który pełen jest inspiracji synth popem, r&b, a nawet hip-hopem.

 “Let Go” to zbiór kompozycji, który oprócz wyraźnego stylu, osadzonego w brzmieniu house i techno, pokazuje różnorodny, wszechstronny wachlarz inspiracji, od hip-hopu, indie po synth pop. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się wokale autorstwa Sylwii, które stanowią motyw przewodni całego albumu.

Choć to zbiór piosenek, powstałych na przełomie kilku lat, album stanowi spójną i jednocześnie szczerą, autorefleksyjną historię artystki, w której motywem przewodnim są relacje międzyludzkie. "Let Go" kryje w sobie elementy baśniowości i marzycielstwa, ale nie brakuje w niej też egzystencjalnych przemyśleń i trudnych pytań życiowych.

Tworzenie albumu dało mi poczucie kreatywnej wolności, której trochę mi brakowało w ostatnich latach, gdzie tworzyłam muzykę dla innych wytwórni lub typowo na parkiet. Chciałam wrócić do moich korzeni muzycznych, w których jest więcej melodii, wokalu... Całość jest projektem DIY, który udaje się wydać w moim labelu przy wsparciu fundacji Initiative für Musik - zapowiada Vonda7.Źródło: TBA Music

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania