Newsy muzyczne

Strachy Na Lachy z 'Niebotycznym Niebowstąpieniem'

"Niebotyczne niebowstąpienie" to pierwszy od czterech lat premierowy utwór Strachów Na Lachy.

„Niebotyczne niebowstąpienie” – tak zatytułowany jest singiel - pobrzmiewa pulsującymi gitarami, wyrazistym brzmieniem perkusji i hipnotyzującym, elektronicznym vibe’m. To Strachy na Lachy w najwyższej formie – z przepięknym, melancholijnym tekstem autorstwa Grabaża. Produkcja Daniela Maczury i Sławka Pietrzaka to zarazem najwyższa jakość w polskiej muzyce rockowej i mocna nowość nadchodzących wakacji.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka - enigmatyczny, intrygujący, a zarazem niezwykle emocjonalny. Jak mówi Krzysztof Grabaż Grabowski, lider Strachów oraz autor tego kawałka - To skromna opowieść o wielkiej sprawie. O ulotności, która zanika i dopiero, kiedy się ją roztrwoni, człowiek odczuwa jak wiele stracił i, jak trudno się bez tego żyje. 

Utwór zapowiada album, który ukaże się jesienią 2021 roku nakładem wytwórni SP Records. Będzie to pierwsza od czterech lat płyta studyjna zespołu i uczczenie powrotu Strachów do regularnej działalności koncertowej po okresie pandemii. Foto: Arek Szymański
Źródło: SP Records

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania