Newsy muzyczne

Modest Mouse w złotej trumnie

Sześcioletnia przerwa zespołu nareszcie dobiegła końca. Album „The Golden Casket” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Premierę zapowiada utwór „We Are Between” z towarzyszącym mu klipem.

Frontman Modest Mouse i filozof indie rocka, Isaac Brock, od ćwierć wieku poszukuje równowagi we wszechświecie. Wczesne utwory zespołu są świadectwem obserwacji zmian w krajobrazie z okien turystycznej furgonetki.

„The Golden Casket”, siódmy już album studyjny, bada degradację krajobrazu Ameryki przez ekran smartfona. Na płycie znaleźć możemy wszelkiego rodzaju odniesienia do urządzeń mobilnych, hashtagów, komputerów, sms-ów czy kultury randkowania online. Nie jest to jednak typowy manifest potępiający uzależnienie od iPhone’ów, przeciążenie dezinformacją i sposób, w jaki media społecznościowe niszczą dyskurs polityczny. Tematyka albumu skupia się raczej na niewidzialnej technologii: sygnałach komórkowych, częstotliwościach radiowych oraz falach WiFi, które prawdopodobnie przechodzą przez Twoje ciało, gdy to czytasz.

„Wszystko emituje częstotliwość” – zauważa Isaac. „Wszystko wibruje, nieważne, czy o tym wiesz, czy nie. Pływamy w jakimś szalonym gównie; nie widać go, ale jest prawdziwe. Myślę, że każdy umysł jest teraz trochę pomieszany. Czuję to każdego pieprzonego dnia”.


 


Foto: James Joiner
Źródło: Sony Music Poland

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania