Newsy muzyczne

Efekt uboczny Caroline Jop

Ukazał się szósty singel Caroline Jop z jej debiutanckiego albumu "Ventrem".

– Bardzo chciałam, aby w albumie znalazła się piosenka dedykowana wyłącznie kobietom. Pragnęłam dać w niej do zrozumienia, że my, kobiety, lubimy dobrze wyglądać nie dla kogoś, a dla nas samych. Chcemy czuć się pięknie ze sobą, dla siebie, a to że czasem ubierzemy się ładnie na randkę, jest jedynie podkreśleniem naszego świetnego samopoczucia – opisuje Caroline Jop.

Caroline Jop to 20-letnia wokalistka z Warszawy, która ma na koncie już kilka autorskich utworów. Sześć ostatnich jest zapowiedzią jej debiutanckiego albumu pt.: „Ventrem”, tworzonego we współpracy z wytwórnią muzyczną dla aspirujących wokalistów Delphy Records. W sieci dostępne są już: „na pierwszym planie”, „kwiaty”, „couldn’t get enough”, „strach” oraz „my dear m.”. Piosenki młodej artystki zostały docenione przez edytorów Spotify i Tidal, którzy umieścili je na popularnych playlistach, w tym New Music Friday, Spotify EQUAL czy Pop Puls na Tidal. Utwory Caroline Jop można także coraz częściej usłyszeć w rozgłośniach radiowych.

Do utworu powstał klimatyczny teledysk w reżyserii Dawida Klepadło. W klipie „side effect” występują  piękne kobiety oraz… koty z Hodowli Kotów Rasowych Kicia. – Koty to moje alter-ego, ale także alegoryczne przedstawienie kobiet – są pewne siebie i chodzą własnymi ścieżkami – tłumaczy Jop.

Za szóstą piosenką z albumu Caroline Jop stoi songwriterka z Monika Wydrzyńska, która odpowiada także za najnowszy utwór Roksany Węgiel „Korona”, oraz producent muzyczny Łukasz Bzowski.Źródło: Delphy Records

Pokrewne wątki:

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Cat Power wydała 'Covers'

2022-01-17

Covery zawsze zajmowały istotne miejsce w twórczości Chan Marshall, a 'Covers' dopełnia swoistą trylogię, po kolekcjach 'Jukebox' (2008) i 'The Covers Record' (2000).

Czytaj więcej...

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania