Newsy muzyczne

Irlandzki wokalista z Węgier na playliście Dawida Podsiadło

Swoim pierwszym gitarowym singlem „Little Bird” zachwycił Dawida Podsiadło i sprawił, że usłyszała o nim Europa. Teraz O’SULLIVAN prezentuje kolejny, bardziej elektroniczny utwór opatrzony klimatycznym teledyskiem.

„Ta piosenka jest dla zagubionych. Tych spadających szybko wśród chmur i zmęczonych współczesnym życiem” – mówi o swoim najnowszym singlu wokalista. O’SULLIVAN śpiewa w pierwszej osobie o samotnym mężczyźnie, którego drugim imieniem jest wędrówka. Nie chce jednak zostać w wiecznym ruchu – pragnie zmiany i miłości. Osobisty tekst został opatrzony żywą, chwytliwą melodią oscylującą wokół indie popu z elektronicznym zacięciem. „Dig Gold” spodoba się fanom wczesnego Jamesa Vincenta McMorrowa, ale i ciepłego brzmienia grupy Alt-J.

„Dig Gold” to drugi singiel w dorobku Iana O’Sullivana – byłego lekarza, który przeprowadził się do Budapesztu, żeby spełnić swoje skryte marzenie i komponować muzykę. Artysta ma na koncie utwór „Little Bird”, który w jednej ze swoich oficjalnych playlist umieścił sam Dawid Podsiadło. Gitarowa piosenka znalazła się również na liście 50 najbardziej viralowych piosenek na Węgrzech.

Premierowy utwór został opatrzony równie klimatycznym, czarno-białym teledyskiem wyreżyserowanym przez Dóri Hegyi. O’Sullivan – niczym Thom Yorke w kultowym klipie do „Lotus Flower” Radiohead – daje się ponieść niczym nieskrępowanemu tańcu, przemierzając urokliwe zakamarki wzgórza zamkowego w Budapeszcie.Foto: Kristof Fajcsi
Źródło: TBA Music

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania