Newsy muzyczne

St. Vincent wystąpi w Warszawie

Amerykańska artystka zaprezentuje się 17 czerwca 2022 roku w warszawskiej Stodole.

„Daddy's Home” to szósty album Annie Clark, znanej jako St. Vincent, i jest najnowszym obliczem ciągle ewoluującej artystki, powszechnie uważanej za najbardziej innowacyjną i intrygującą postać we współczesnej muzyce. W czterogwiazdkowej recenzji Rolling Stone album został okrzyknięty jako „zmutowana odmiana retro popu przesiąknięta nowojorską tradycją”.
 
Zimą 2019 roku tytułowy utwór z krążka „Masseduction” (2017) zdobył nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Utwór Rockowy, a album wygrał w kategorii Najlepszy Pakiet Nagraniowy. W tym samym czasie ojciec artystki został zwolniony z więzienia. St. Vincent zaczęła wtedy pisać piosenki, które miały stać się „Daddy's Home”, zamykając podróż, która rozpoczęła się wraz z jego uwięzieniem w 2010 roku i ostatecznie doprowadziła ją z powrotem do winylu z którymi zapoznał ją w dzieciństwie jej tata. Była to muzyka, której słuchała więcej niż ktokolwiek inny. Muzyka tworzona w centrum Nowego Jorku w tonacji sepii w latach 1971-1975. Szorstka. Brudna. Niemoralna. Pierwszy pełny przekaz z syntezy tych cech St. Vincent przyszedł w postaci utworów „Pay Your Way In Pain” i „The Melting Of The Sun”, które zagrała po raz pierwszy na żywo przed publicznością podczas swojego ostatniego powrotu do Saturday Night Live - podkreślając umiejętności wokalne artystki. Był to także debiut najnowszego modelu jej charakterystycznej gitary Ernie Ball Music Man.
 
W ciągu następnych tygodni, ziarno winylu z lat 70. spotkało się z ziarnem celuloidu z lat 70. w utworze „Down”, zaraźliwej trzeciej i ostatniej propozycji przed premierą „Daddy's Home”, która miała miejsce 14 maja. Reakcja na album była natychmiastowa i ekstatyczna z takimi pochwałami jak: „W przemyśle zatłoczonym artystami, którzy twierdzą, że są wyjątkowi, nie ma chyba muzyka bardziej zasługującego na tę etykietę niż St. Vincent” (Interview), „Brzmienie St. Vincent jest bardziej elektryczne niż kiedykolwiek” (Los Angeles), „St. Vincent doszła do punktu, w którym nie możemy odwrócić wzroku, bo w indie popie nie ma nikogo takiego jak Annie Clark” (Paste). St. Vincent bije teraz najgłośniejszy rekord w 2021 r. – nie przegap zaproszenia na spędzenie nocy z Candy Darling w świecie Daddy’s Home.
 


Źródło: Live Nation Polska

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania