Newsy muzyczne

'Niewidzialna' Caroline Jop

Ukazał się siódmy i zarazem przedostatni singel z debiutanckiego albumu "Ventrem" 20-letniej warszawskiej wokalistki Caroline Jop. W klimatycznym teledysku wzięła udział popularna Ola Mandryga z programu TVN „Down the Road”.

"Bardzo zależało mi na tym, aby w „niewidzialnej” przedstawić problem wykluczenia niektórych grup społecznych, które wobec innych czują się dosłownie niewidoczne i niedocenione. Dlatego do udziału w teledysku zaprosiliśmy Olę Mandrygę z „Down the Road”. opisuje wokalistka Caroline Jop – Ludzie z zespołem Downa często oceniani są w społeczeństwie wciąż przez pryzmat swojej choroby, a nie swoich umiejętności. Ola, mimo że jest chora, jest świetną baletnicą, przepięknie tańczy i chcieliśmy tym pokazać jej siłę i ogromną wrażliwość" – dodaje.

Utwór „niewidzialna” to już siódma piosenka z debiutanckiego albumu Caroline Jop pt.: „Ventrem”, którego promocja trwa od kwietnia 2021 roku. Do dziś Jop zgromadziła grono wiernych fanów, a edytorzy Spotify i Tidala docenili jej twórczość, umieszczając utwory Jop na autorskich playlistach, w tym New Music Friday, Spotify EQUAL czy Pop Puls na Tidal. Piosenki Caroline Jop można usłyszeć na antenie wielu rozgłośni radiowych w kraju i za granicą.

Za siódmą piosenką z albumu Caroline Jop stoi songwriterka z Monika Wydrzyńska, która odpowiada także za najnowszy utwór Roksany Węgiel „Korona”, oraz producent muzyczny Michał Zachariasz, znany muzyk z duetu Jan Serce.  Całość produkcji była koordynowana przez zespół pasjonatów z wytwórni muzycznej, inkubatora artystycznego dla wokalistów Delphy Records.

Album ”Ventrem” jest przelaniem wszystkich moich emocji, całego mojego wnętrza (stąd tytuł). W utworach jestem obnażona, opowiadam o smutku i samotności, które towarzyszą mi na co dzień. Zbiór tych piosenek to opowieść o moim życiu wewnętrznym, które pełne jest niezrozumienia, zagubienia, tęsknoty i strachu przed nieznanym. – opisuje Caroline Jop.


Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania