Newsy muzyczne

Nowa płyta Slasha w Gibson Records

Nowa płyta gitarzysty grupy Guns n'Roses ukaże się w barwach nowej wytwórni Gibson Records.

Przez ostatnie 127 lat Gibson – kultowa amerykańska marka instrumentów – była synonimem tworzenia i kształtowania brzmienia różnych gatunków muzycznych dla wielu pokoleń muzyków. Gibson ogłosił dzisiaj uruchomienie Gibson Records, z siedzibą w Music City, Nashville, TN, a strategicznym partnerem Gibson Records została wytwórnia BMG.

W ciągu ostatnich dwóch i pół roku Gibson zapoczątkował udane inicjatywy muzyczne oparte na ich kultowych markach, gitarach premium i niesamowitych artystach. Nie wspominając o przedsięwzięciach, które ponownie pobudziły fanów Gibsona i całą społeczność muzyczną: Gibson Artist Collections,Gibson TV,Gibson App, Gibson Generation Group (G3), Gibson Gives i nowo otwartyGibson Garagew Nashville.  Gibson Records to kolejny ważny krok przyczyniający się do ewolucji partnerskiej współpracy z artystami.

Kultowa muzyka, która inspirowała ruchy pokoleniowe, była nagrywana na gitarach Gibsona, od kiedy tylko można było te nagrania rejestrować. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby produkować, nagrywać i promować ich twórczość, rozpowszechniając moc tej muzyki, tworząc i dostarczając gitarową muzykę w różnych gatunkach  fanom na całym świecie.

„Uruchomienie wytwórni płytowej, która służy naszym artystom, jest naturalną ewolucją naszej 127-letniej historii.Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby uchwycić, nagrywać i promować ich muzykę w ramach przyjaznego dla artystów partnerstwa” – mówi Cesar Gueikian, prezes marki Gibson Brands. „Gibson Records sprawi, że wszyscy w Gibson skupimy się na potrzebach naszego artysty, z większym zaangażowaniem i większą stycznością z muzyką. Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Gibson Records oraz ogłoszeniem, że Slash jest pierwszym artystą, który podpisał z nami kontrakt oraz że nawiązaliśmy współpracę z wytwórnią BMG.”

Wytwórnia Gibson Records ogłosiła również, że przy tym wydawnictwie nawiązała strategiczną współpracę z BMG, czwartą co do wielkości firmą muzyczną na świecie.

„To zaszczyt, że ta płyta będzie pierwszym wydawnictwem w nowej wytwórni Gibson Records”, mówi SLASH. „To z pewnością szczyt naszej współpracy, a działając tak blisko z Gibsonem przez tak długi czas, wiem, że będzie to wytwórnia, która naprawdę twórczo wspierać będzie swoich artystów.Mam tutaj na myśli nie tylko siebie, ale wszystich artystówi, z którymi zdecydują się pracować.Jest idealna”.

„Współpraca z Gibson Records i BMG stanowi ekscytującą i wyjątkową okazję do odkrywania nowych pomysłów na marketing i promocję płyty” – dodaje Jeff Varner, współzałożyciel Revelation Management Group (długoletni menedżer Slasha). „Pokazuje to prawdziwe zaangażowanie ze strony Gibsona wobec społeczności artystów i będzie służyć jako wzór dla przyszłych wydawnictw artystów.Współpraca z Cesarem i zespołem Gibsona zapewniła świeże podejście do tego, jak możemy wspierać wydanie albumu.”

„BMG gratuluje Gibsonowi uruchomienia nowej wytwórni i jest dumna ze współpracy z Gibson Records przy wydaniu inauguracyjnego albumu” – mówi Thomas Scherer, prezes BMG Repertoire and Marketing, (Nowy Jork i Los Angeles). „To idealne połączenie dwóch globalnych marek, które charakteryzuje niezrównane poszanowanie kultowych artystów i pełne szacunku podejście do obsługi ich kreatywnych talentów.Cieszymy się, że możemy być światowym partnerem nowego albumu Slasha z Mylesem Kennedy’m i The Conspirators i nie możemy się już doczekać, by zaprezentować ich nową muzykę fanom na całym świecie.”


Foto: Austin Nelson

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania