Newsy muzyczne

Ticky zbiera fundusze na nową płytę

Na platformie crowdfundingowej Wspieram.to trwa crowdfundingowa kampania, której celem jest nagranie pierwszej pełnowymiarowej płyty zespołu Ticky czyli projektu Mai Studzińskiej, byłej wokalistki zespołu Dezire.

Zespół wypuścił do tej pory dwa single Pain (2017) oraz Love Is Naked z gościnnym udziałem Adama Sztaby (2020). Ticky to tak naprawdę pseudonim artystyczny Mai Studzińskiej, prywatnie mamy, projektantki wnętrz, fanki badmintona i wielbicielki gry na basie, lecz przede wszystkim znanej jako obdarzonej charyzmatycznym głosem wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów. Swoją karierę muzyczną zaczynała w założonym przez siebie w wieku 17 lat zespole Dezire. Grupa ta, po podpisaniu kontraktu fonograficznego z firmą Universal Music Polska, wydała dwa albumy (2001 i 2005r). Był to pierwszy w Polsce zespół grający muzykę soul i r'n'b. W zespole zajmowała się zarówno pisaniem tekstów, komponowaniem muzyki, produkcją, jak i śpiewaniem.

Za swoją twórczość Dezire było nominowane, m.in do nagród Fryderyki oraz Super Jedynki. W roku 2006 zespół wziął udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji i otrzymał najwyższą liczbę punktów w głosowaniu jurorów. W 2017 roku Maja założyła zespół Ticky, dla którego aktualnie pisze i komponuje. Jak sama przyznaje:

Miałam przerwę w graniu, bo życie tak się jakoś dziwnie ułożyło i ta przerwa okazała się nie do zniesienia. Uświadomiła mi jedynie, że moje życie ma sens tylko wtedy kiedy jest w nim muzyka. Przez tych kilka lat mnóstwo się wydarzyło i o tym jest ta płyta. To nie są jakieś przypadkowe, puste piosenki, jest w nich całe moje życie z ostatnich lat, a nudy tam nie było.

 O samej pracy nad płytą mówi natomiast:

Pracuję nad tym materiałem już od dawna. Kompozycji jest znacznie więcej niż potrzebuję, aby wydać płytę, ale chcę wybrać same petardy.  Kończę teksty, pracujemy nadal nad aranżacjami. Przede mną jeszcze sporo godzin w studiu. Nagrywanie, mixy, mastering itd. Zapraszam gości. Wizualizuje sobie klipy do poszczególnych utworów i widzę w tym "świat", ale na to potrzebny jest hajs... W zależności od tego jaką kwotę uda mi się zebrać, będę mogła Wam ten mój świat przybliżyć lub nie. Kwota, którą widzicie jako cel ma wystarczyć zarówno na nagranie płyty jak i na teledysk. Jeśli Wasze wsparcie pozwoli, chętnie zrobię znacznie więcej czyli dwa teledyski i merch Ticky.

Zbiórka środków trwa do 9 września bieżącego roku pod tym adresem: https://wspieram.to/ticky Każdy kto udzieli wsparcia może liczyć na ciekawe nagrody, oprócz egzemplarza premierowej płyty Ticky, można wybrać m.in. bezpośrednie spotkanie z artystką w trakcie jazdy na rolkach, partii badmintona, czy zjeść obiad ugotowany specjalnie dla donatorów.

 • założycielka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka zespołu Dezire oraz aktualnie Ticky
 • dwa albumy wydane jako Dezire w ramach kontraktu z Universal Music Poland (2001 i 2005)
 • nominacja do nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2005 w kategorii "album roku hip-hop/r'n'b"
 • udział w Polskich Preselekcjach do konkursu Eurowizji 2006 (I miejsce głosami jury, IV głosami widowni)
 • nominacja do nagrody Superjedynki 2006 w kategorii "płyta roku pop"
 • wyróżnienie na festiwalu Top Trendy w Sopocie (na zaproszenie Roberta Leszczyńskiego)
 • udział w filmie Szołbiznes po polsku
 • prowadząca i autorka audycji radiowej „Czarna magia” w Radiu Gra 
 • tytuł „Artysty Roku 2005” w plebiscycie czytelników Gazety Wyborczej w kategorii „Muzyka Rozrywkowa"
 • współpraca z wieloma wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej
 • wydanie utworu z orkiestracją Adama Sztaby "Love is naked" 2020 (jako Ticky)
 • tytuł "Piosenka Roku 2020" portalu "Iconic" (Ticky - Love is naked)

 

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania