Newsy muzyczne

Kasia Moś w duecie z Jareckim

Dziś ukazał się utwór „Dobre moce”, z którym Kasia Moś i Jarecki wystąpią trzy tygodnie później w konkursie „Premiery”, podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Ktokolwiek miał okazję choć raz w życiu znaleźć się w czasie Festiwalu na widowni opolskiego Amfiteatru, ten doskonale wie (i żadna transmisja telewizyjna tego nie pokaże), że Opole czuje się najlepiej, kiedy może tańczyć.

Przy piosence „Dobre moce” nie sposób siedzieć! Mateusz Krautwurst, współkompozytor utworu (razem z Marcinem Śmiałkiem i Jareckim), współautor tekstu (razem z Marcinem Śmiałkiem) i  producent nagrania ujął to przewrotnie: „Nie wierzę, że można do tego utworu nie tańczyć!

Tytułowe „Dobre moce” w warstwie lirycznej zetknęły dwoje bohaterów piosenki. I bardzo im z tym dobrze.

W życiu, te same dobre moce, postrzegane jako splot wielu pozytywnych zbiegów okoliczności, towarzyszył twórcom w trakcie pracy nad utworem i nagraniem. Czy ktoś umiałby wymyśleć, że… Zresztą oddajmy znów głos producentowi, Mateuszowi Krautwurstwi, w relacji którego wszystko zaczęło się: „…od mojego ex-sąsiada, znakomitego prawnika - Marcina Śmiałka, który wpadł na drinka i zostawił fragment melodii, po Kasię Moś, która pozytywną energią natchnęła mnie do dalszej pracy twórczej, i po Jareckiego, który najpierw na odległość zanucił po swojemu to, co trzeba, żeby wszystko nabrało rumieńców.”

Kasia Moś, która takie sytuacje nazywa przeznaczeniem, jak się okazuje, równie dobrze czuje się z orkiestrą za plecami, co w atmosferze studia, w którym powstaje funk-soul-dance według najlepszych wzorów.


Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania