Newsy muzyczne

Nowy utwór córki Eddiego Veddera

Utwór „My Father’s Daughter” Olivii Vedder już dostępny. Kawałek promuje soundtrack do filmu „Dzień flagi” w reżyserii Seana Penna. Autorami utworu są Eddie Vedder i Glen Hansard.

Soundtrack trafi do serwisów cyfrowych 20 sierpnia. Do utworu „My Father’s Daughter” powstał teledysk, w którym możemy obejrzeć fragmenty filmu „Dzień flagi”. Przypominamy, że reżyserem obrazu jest Sean Penn, który zagrał również główną rolę u boku swojej córki Dylan.

Jak wspomina Sean Penn: - Długo szukaliśmy wiodącej piosenki do filmu. Zostałem zalany świetnymi propozycjami od Cat Power, Glena Hansarda i Eddiego Veddera. Już mieliśmy robić ostateczny mix, gdy Ed wysłał mi nagranie swojej córki Olivii, „My Father’s Daughter”. I właśnie ta piosenka okazała się naszą wisienką na torcie.
 
Na soundtracku do filmu „Dzień flagi”, poza „My Father’s Daughter”, znajdą się także oryginalne kompozycje wspomnianych wcześniej Cat Power i Glena Hansarda. Vedder i Hansard stworzyli osiem premierowych kompozycji na soundtrack. Pełna tracklista poniżej.
 
Dla Veddera i Penna to już druga współpraca po kultowym „Into the Wild” z 2007, za które Vedder otrzymał Złoty Glob. Co ciekawe, w tym samym roku Hansard zachwycił cały świat za sprawą filmu i soundtracku do „Once”, za który otrzymał zresztą Oscara (Najlepsza piosenka oryginalna „Falling Slowly”).
 
W filmie „Dzień flagi”, poza Dylan i Seanem Pennem, występują także Josh Brolin, Norbert Leo Butz, Dale Dickey, Eddie Marsan, Bailey Noble, Hopper Jack Penn oraz Katheryn Winnick.Źródło: Universal Music Polska

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania