Newsy muzyczne

Niemoc w duecie z tęsknem

"Potop" to trzeci singiel promująca płytę Niemocy "Kilka Najlepszych Dni w Życiu", która ukaże się w październiku. W nagraniu gościnnie w charakterze wokalistki pojawia się Joanna Longić z Tęskno.

Joanna Longić tak opowiada o pomyśle na "Potop":

"Pisząc słowa do piosenki „Potop” zainspirowałam się biblijną historią, w której kataklizm przynosi katharsis. Obie zwrotki zaczynam od wyliczanki kolorów. Ich zestawienie tworzy tęczę — symbol nadziei, boską obietnicę bezpieczeństwa. Jednak patrząc na niebo po burzy, zamiast pokoju czuję strach, bo jesteśmy pełni nienawiści. Atakujemy ludzi o odmiennych poglądach czy innej orientacji. Ograniczamy wolną wolę innych, a swojej nadużywamy. Dlatego pomimo błędnego koła, w którym tkwimy, ja nadal wymieniam kolory i wciąż żywię nadzieję, że finalnie zwycięży tęcza". 

Podczas koncertu na Męskim Graniu w miniony weekend w Warszawie, zespół ujawnił kolejnych 3 gości z nadchodzącej płyty. Na scenie obok zespołu pojawili się: Tęskno, Misia Furtak i Michał Wiraszko. Po występie zespół podzielił się szczegółami dotyczącymi nowej płyty:

"Nasza druga płyta będzie nosiła tytuł 'Kilka Najlepszych Dni w Życiu', a oto tracklista:

1. Plankton (feat. Kacha)

2. Sport za Pieniądze

3. Potop (feat. tęskno)

4. Wrażenie (feat. Próżnia)

5. Kalambury

6. Dwa Tygodnie (feat. Michał Wiraszko)

7. Lekkie Góry

8. Polowanie na Mnie (feat. Misia Furtak)

9. Sołacz

10. Seans Chmur

Przywitajcie ich w naszej najlepszożyciowej rodzinie."Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania