Newsy muzyczne

Duet Low Key z nową ep-ką 'Between'

Duet Low Key, który tworzą: Karol Wróblewski i Marcin Cichy (Skalpel, Meeting By Chance) wydał nowy singel "The Blue" pochodzący z ep-ki "Distance".

Low Key, czyli projekt Marcina Cichego (Skalpel, Meeting By Chance) i Karol Wróblewskiego powraca z nową EP-ką „Between”. Wydawnictwo promowane jest klipem do singla „The Blue”, który jest efektem współpracy z fińskimi twórcami filmowymi - Jenny Rinta-Kanto & Kaapo Kamu.

Na „Between” znajduje się również niepublikowany dotąd utwór „Something”. Całość dostępna jest we wszystkich platformach streamingowych. Jeszcze w tym tygodniu pojawią się kolejne nowości od Low Key - będą to ostatnie materiały przed tworzeniem nowego drugiego albumu grupy.

Przypomnijmy, że niedawno miała miejsce premiera albumu „Distance” na rynku brytyjskim nakładem Kudos Records.

Low Key to nowy projekt odpowiedzialnego za muzykę Marcina Cichego (znanego szerszej publiczności jako twórca Skalpela) oraz niezwykle utalentowanego wokalisty Karola Wróblewskiego. Debiutancki krążek duetu „Distance” to jedenaście kompozycji będących wspaniałym rozwinięciem jazzowo-elektronicznych dokonań Skalpela w kierunku nowoczesnego songwritingu spod znaku Rhye czy RX Y.

W przeciwieństwie jednak do wspomnianych twórców – dokonania Low Key cechuje dużo większa różnorodność inspiracji czy nawiązań, a przez to bardziej oryginalny styl. Słychać tutaj world music Petera Gabriela, misterny pop spod znaku Talk Talk, czy wreszcie odległe echa 80’s new wave. Także fani Sade znajdą tu wiele dla siebie.

Isound Labels (Sound Improvement) to wydawca na polskim rynku takich artystów jak The Cinematic Orchestra, Bonobo, Placebo, Fever Ray, The Knife, Roots Manuva, Mogwai, Sigur Rós, Tricky, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Morcheeba, Moloko, Fink, Underworld, Editors, Bonobo, José González, CocoRosie, Róisín Murphy, Artur Rojek Selection OFF Festival, etc. Dystrybutorem albumu w Polsce jest firma Asfalt Records – odpowiedzialna za wydanie w Polsce najbardziej komentowanych gwiazd w ostatnich latach – Taco Hemingway’a czy O.S.T.R., a wcześniej duet Fisz Emade.


Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania