Newsy muzyczne

Marcin Szczurski jest 'Prawdziwym facetem'

Ukazał się nowy singel 29-letniego wokalisty z Opoczna Marcina Szczurskiego.

Piosenka "Prawdziwy Facet" została wyprodukowana przez Przemka Puka, który stworzył wiele hitów dla takich artystów jak Natalia Szroeder, Liber, Antoni Smykiewicz, Grzegorz Hyży i wielu wielu innych. Tekst pomagał pisać Wojtek Byrski, który tworzył dla m.in. Lady Pank, Iry, czy Cugowskiego. Marcin Szczurski jest współautorem tekstu i muzyki. Piosenka "PRAWDZIWY FACET" to hymn mężczyzny XXI wieku, który musi sprostać wielu wymaganiom i normom społecznym- dobrze zarabiać, założyć rodzinę, mieć ładną kobietę, karierę, dużo ćwiczyć, podczas gdy mężczyzna tak naprawdę to ktoś kto może płakać, mieć gorsze momenty, być czułym, niekoniecznie majętnym, ale wrażliwym, prawdziwym- mieć bogatą duszę i dobre serce, charakter.

Marcin Szczurski: "Tworząc tę piosenkę chciałem poruszyć temat tabu, trochę też opowiedzieć o męskiej emocjonalności, przez którą sam też kiedyś cierpiałem. Chciałem przełamać stereotyp faceta macho. Mam nadzieję, że PRAWDZIWY FACET stanie się tematem do dyskusji, a mi pomoże zbliżyć się do tego, by móc zająć się muzyką na poważnie".

Kolejnym singlem planowanym na jesień 2021 będzie piosenka TAKSÓWKA-  piosenka o ucieczce od problemów, a głównie od bólu związanego z odrzuceniem. Miłosnym, społecznym, zawodowym, rodzinnym. Czasem lepiej nie myśleć o swoich problemach, a zostać taksówkarzem i w swoim aucie słuchać innych, bo mają wiele do powiedzenia.  W ten sposób można czuć mniej.

Lepiej nie myśleć, że życie się rozpada, że we własnym domu nie ma miejsca dla mnie, tylko jechać przed siebie z miejsca do miejsca, w które chcą jechać klienci… Producentem utworu był Michał Kush (laureat wielu Fryderyków, głównie za współpracę z Darią Zawiałow). Współautorką tego utworu jest Mimi Wydrzyńska z Linii Nocnej, której utwór „Plan awaryjny” wygrał dla Lanberry nagrodę w Opolu.

Marcin Szczurski: "Mam 29 lat. Pochodzę z Opoczna, choć przez wiele lat mieszkałem w Warszawie, a obecnie w Krakowie. Jestem wokalistą oraz kompozytorem. Na co dzień analizuję dane, kształcę się na psychoterapeutę, jestem szkoleniowcem,  ale to muzyka gra w moim sercu najmocniej, dlatego nie mogę bez nie żyć i ciągle inwestuję w coraz lepsze piosenki, choć czasem odrzuty muzyczne sprawiały, że było bardzo ciężko. Ale wiem, że są ludzie, którym ta muzyka towarzyszyła w ciężkich chwilach i wierzą w to, co robię i ja sam mam misję- dlatego chcę kontynuować pracę muzyczną.  Występuję, śpiewam, piszę piosenki od 12 roku życia, czyli od 16 lat. Obecnie pracuję nad debiutanckim albumem „W poszukiwaniu siebie”, który planowo ukaże się jeszcze w 2021. A będzie można go zamówić w pre-orderze na stronie: www.w-poszukiwaniu-siebie.com od 10 sierpnia.  Pomagali go tworzyć najlepsi polscy producenci współpracujący na co dzień z  wybitnymi artystami polskiej muzyki.  Poprzez moją muzykę chcę opowiadać o emocjach, problemach, trudach życia codziennego i poszukiwaniach swojego miejsca w świecie w różnych około-popowych melodyjnych, łatwych do zanucenia dźwiękach. Chcę by słuchacze mogli się przy niej zapomnieć, coś poczuć, oderwać od codzienności i zapomnieć".


Pokrewne wątki:

||ALA|MEDA|| zapowiada album 'SPECTRA. VOL.1'

2022-01-28

Grupa ||ALA|MEDA|| (znana jako Alameda 5) zapowiedziała nową płytę "Spectra vol.1", która ukaże się 25 lutego w Brutality Garden.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec w duecie z Caroline Brazavsky

2022-01-28

„Chcę też taka być" to singiel zapowiadający piątą płytę gitarzysty Michała Szczerbca, która premierę będzie miała wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Laibach zapowiada nowy album

2022-01-28

"Wir sind das Volk" to tytuł nowej płyty grupy Laibach, która ukaże się w marcu.

Czytaj więcej...

Goya prezentuje 'Zakamarki'

2022-01-28

Ukazał się nowy singel grupy Goya zatytułowany "Zakamarki".

Czytaj więcej...

Keith Richards wyda reedycję 'Main Offender'

2022-01-27

18 marca ukaże się reedycja trzeciego albumu solowego gitarzysty The Rolling Stones zatytułowanego "Main Offender".

Czytaj więcej...

Schiller na trzech koncertach w Polsce

2022-01-27

Schiller wystąpi w maju w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Gościem specjalnym będzie Michał Łapaj z Riverside.

Czytaj więcej...

Duet Rozmazani na ciężkie czasy

2022-01-27

"Hard Times" to nowa propozycja duetu Rozmazani utrzymana w stylistyce Peaches i Recoil.

Czytaj więcej...

Nowakowsky z nowym singlem 'No Weź'

2022-01-27

"No Weź" to drugi singel pochodzącego z Iławy wokalisty Nowakowsky'ego.

Czytaj więcej...

Ladaco i 'Jezioro Łabędzie'

2022-01-26

Ladaco prezentuje kolejny singiel zapowiadający jego drugi album studyjny pt. „Drugie Primo”, który ukaże się w 2022 roku.

Czytaj więcej...

Fontaines D.C. zagrają w Warszawie

2022-01-26

Pochodząca z Dublina post-punkowa grupa Fontaines D.C. zagra 13 czerwca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania