Newsy muzyczne

Wrona wyda płytę z 'Będzie Głośno'

Wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka WRONA zwyciężyła w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Artystka została wyróżniona także za najlepszą muzykę i teksty przez partnera konkursu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Debiutancki album WRONY, który jest główną nagrodą w konkursie, ukaże się w listopadzie br.

WRONA, czyli Weronika Jasiówka, to wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electro/alternative/pop.  Jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym wystąpiła w IV edycji programu Must Be The Music, docierając do półfinału. Dotychczas zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (głównie w Wielkiej Brytanii). Solowa kariera Wrony rozpoczęła się na początku 2018 roku, w momencie wypuszczenia singla „Divide&Conquer”, który był efektem współpracy z duetem DJ-ów z Californii - La Riots.

– WRONA jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny jak tworzenie muzyki.  W jej twórczości liczą się słowa. Korzysta z przywileju niezależnej artystki, która nie musi się martwić, czy tekst jest wystarczająco bezpieczny, czy nie. Konsekwentnie małymi kroczkami buduje swój świat, nie powierzając swojej muzyki i wizerunku producentom. Próbuje czegoś nowego i eksperymentuje z ciekawymi brzmieniami. Niezwykłe jest to, że jest perkusistką, ale też multiinstrumentalistką i cały debiutancki album nagrała sama, a w czasie pandemii nauczyła się online  produkcji muzycznej. Ponadto występuje w formie solo actu, czyli nagrywa po kolei wszystkie instrumenty, zapętla je i do tego śpiewa!  W jednej ze swoich piosenek, mówi że chce być  „Jak Debbie Harry” – przywołuje  legendarną wokalistkę zespołu Blondie, i taka właśnie jest Wrona! Niezależna, nie boi się ryzykować i pomimo wygranej w konkursie - nie jest „produktem na sprzedaż”  – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”.

Jury partnera konkursu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, w składzie Rafał Bryndal oraz Tomek Lipiński wyróżnili WRONĘ za najlepsze teksty i muzykę, uzasadniając to słowami:

„W uznaniu indywidualności, oryginalności i siły artystycznej ekspresji. Transowa muzyka WRONY jest pełna młodzieńczej energii, która trafia do  wrażliwego słuchacza.  Bezkompromisowe, przepojone melancholią teksty świadczące o szczególnym darze obserwacji, potęgują poczucie, że mamy do czynienia z dobrze rokującą artystką.”

Zwyciężczyni konkursu wyda teraz z radiową Czwórką swoją debiutancką płytę, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Nagrodą będzie także teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert w Czwórce oraz  promocja płyty na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Dodatkowo ZAiKS w ramach swojego wyróżnienia za najlepszą muzykę i teksty przyznał wokalistce nagrodę finansową.Foto: Ewelina Słowińska
Źródło: Agencja Wydawnicza Polskiego Radia

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania