Newsy muzyczne

ZAZ zapowiada nową płytę

Francuska wokalistka Zaz prezentuje nowy singiel "Imagine". Utwór jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu artystki "Isa", który ukaże się 22 października.

Trzy lata po wydaniu platynowego albumu "Effet Miroir", Zaz zapowiada swój piąty album, nad którym zaczęła pracować wiosną 2020 roku podczas lockdownu. - Potrzebowałam wówczas spokoju, potrzebowałam się niemal wycofać - mówi artystka, która sprzedała 4 miliony płyt na całym świecie odkąd zachwyciła publiczność w 2010 roku swym pierwszym albumem i hitem "Je veux". - Było to zupełne przeciwieństwo tego, co robiłam przez ostatnie 10 lat, co należy uznać za paradoks.

Po szalonej dekadzie wyprzedanych koncertów, nagród i prestiżowych kooperacji (Quincy Jones, Charles Aznavour, Kelly Clarkson), Zaz postanowiła nieco zmienić optykę.

"Świat słodszy niż ten, który istnieje". Takie przesłanie niesie jej nowa piosenka "Imagine", w której śpiewa "wyobraź sobie świat, który rymuje się z Tobą".

- To utwór dedykowany komuś wyjątkowemu, ale także wszystkim ludziom, których kocham i z którymi dzielę ten sam cel: tworzenie dobrych rzeczy. Tworzenie społeczeństwa, które ma sens - to, coś do czego powinniśmy dążyć - mówi.

- Kiedy patrzysz na świat takim, jakim jest, kiedy przyglądasz się, zamiast działać, to bardzo zasmucające. Co zostawimy naszym dzieciom? - zastanawia się Zaz, dla której zawsze ważne były edukacja i ekologia. - To po prostu przerażające, koszmarne, a jednak... "Imagine" to piosenka pełna nadziei. Wystarczyłoby bowiem zacząć coś robić, by doszło do zmiany. Oczywiście jest wiele osób, które nie są bierne. Jeśli więc pozostaniemy wierni sobie i zaczniemy budować coś co nas uszczęśliwia, dzięki czemu czujemy się spełnieni, to znajdzie swe odbicie w świecie.

- Tytuł też jest pełen nadziei, jak "Je veux" - kontynuuje. - To piosenka, w której wybieram życie, wiarę, siebie, w której nie ulegam obawie o społeczeństwo i ludzkość. Potrzeba wielkiej siły, by strach Tobą nie zawładnął i to też jest wybór. Jeśli chcesz, by świat był lepszy, musisz najpierw wejrzeć w głąb siebie. Ludzkość stanie się lepsza, jeśli będziemy dbać o siebie. Ale to długa podróż. Jeśli nie zaczniemy czegoś robić, nie będzie drogi naprzód.

Nad nadchodzącym albumem Zaz pracowała z holenderskim producentem Reynem. Ten pianista i kompozytor muzyki filmowej zaprosił wokalistkę do swego studia, które powstało w dawnej kaplicy. Zaz nagrała też kilka piosenek w swoim domu oraz w studiach w Brukseli i Prowansji.Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania