Newsy muzyczne

Horsy i jego 'Filthy Rodeo'

Horsy czyli Tomasz Wódkiewicz prezentuje swój singel „Filthy Rodeo”. Utworowi, stanowiącemu preambułę do płyty „Hedonism for Dummies” towarzyszy sensualny klip.

Srebrny kowboj, pastor na ołtarzu Hedona, 120 litrów miodu wylanych na 20 nagich statystów w jednym z polskich pałaców. 

„Filthy Rodeo” to pierwszy utwór zapowiadający płytę „Hedonism for Dummies”, przejażdżkę po świecie Horsy’ego, w którym nie ma cenzury ani miejsca na jakiekolwiek zahamowania. Nawiązuje do dotychczasowych dokonań artysty, ale też otwiera wrota do jego dalszej muzycznej podróży, tworząc idealny most pomiędzy dwoma etapami w karierze Tomka.

Teledysk, który można już oglądać na YouTube, to wizualna przygoda, w której chce się nieprzerwanie uczestniczyć.

- Teledysk do „Filthy Rodeo” kręciliśmy w najbardziej libertyńskiej miejscówce na Dolnym Śląsku, Pałacu w Gorzanowie. Miejsce należy do mojego kumpla Marka, który postanowił zabawić się na starość, kupił walący się zamek i zaczął budować imperium hedonizmu. Potrzebowaliśmy odbyć wspólną podróż z grupą przyjaciół i chcieliśmy, aby nikt nam nie przeszkadzał. Wiedzieliśmy, że u Marka będziemy mogli posunąć się daleko. Kto inny pozwoliłby nam wylać 120 litrów miodu na 20 nagich statystów w swojej wymuskanej pałacowej kaplicy wypełnionej płaskorzeźbami barokowych aniołów? - mówi Horsy.

„Filthy Rodeo” to nie tylko spektakularne stroje, piękne widoki i odjechane wcielenia Horsy'ego, ale także nagość - pozbawiona wulgarności, celebrująca piękno ludzkiego ciała.

- Gdyby wszyscy chodzili nago, to być może nasza kultura o wiele bardziej sfetyszyzowałaby ciuchy. Ludzie masturbowaliby się, patrząc na innych ubranych w swetry czy czapki. Przyjemność to m.in. obcowanie z czymś odświętnym, czymś rzadkim, czymś niedostępnym. Tak jest też z nagością, która - zdawać by się mogło - jest czymś naturalnym, a jednak namaszczonym jakimś tabu. Nagość w większości przypadków równa się przyjemności, lecz nie rozbieramy się publicznie, zostawiamy to w domu. Doświadczenie bliskości innego ciała jest dla mnie czymś wznoszącym, czymś, co czyni świat lepszym. Czemu zatem nie polecieć dalej, nie zaprosić przyjaciół na wspólną przygodę obcowania ze sobą blisko? Pozwolić się dotykać i dawać przyjemność z dotykania innym - mówi artysta. - Wstań z krzesła i dotknij kogoś, nago, teraz! Powąchaj go, przytul się, pocałuj, a będzie ci lżej, twoje serce urośnie, a świat stanie się lepszy. Nie odbieraj sobie tej przyjemności życia na planecie, zdejmij sweter! - dodaje.

Teledysk do „Filthy Rodeo” mógłby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie wyjątkowa współpraca.

- Okazało się, że z Grymuzą nasz wspólny klaser ze znaczkami jest wypełniony tymi samymi bezeceństwami. Proces tworzenia klipu przebiegał bardzo gładko. Mogliśmy się bardziej skupić na czerpaniu przyjemności ze zdjęć i uczestniczeniu w zdarzeniach, które filmujemy. Atmosfera na planie była zjawiskowa. Scena w kaplicy, 20 całujących się osób zalanych miodem, Grymuza krzyczy: „Kamera stop!”, nikt nie reaguje. Trwało to dobrą godzinę zanim statyści zakończyli to ujęcie. Nie pamiętam za bardzo jak stworzyliśmy scenariusz i plan produkcyjny, ale za to dokładnie pamiętam każdy moment realizacji - to była dionizyjska ekspedycja - podsumowuje Horsy.Foto: Łukasz Wierzbowski

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania