Newsy muzyczne

Olena zakwitła jak róża

Dziś odbyła się premiera nowej płyty wokalistki, autorki tekstów i skrzypaczki Oleny zatytułowanej "R O S E".

Minął zaledwie rok od wydania debiutanckiej płyty "W świetle gwiazd", a Olena zaskakuje nas kolejnym krążkiem. "R O S E"  to odkrywanie nowych dźwięków i sposobów wyrażania emocji, jednocześnie jest kontynuacją podróży rozpoczętej na pierwszej płycie. "R O S E" jest mieszanką muzycznych fascynacji jazzem, soulem i rnb, jednocześnie dyskretnie nawiązuje do współczesnych hip-hopowych brzmień. Co ciekawe, zapowiedź tego muzycznego kierunku wyraźnie słychać na albumie "W świetle gwiazd", w utworach: "Letni Deszcz" i "Losing My Breath". Podobnie jak na pierwszej płycie, w brzmieniu "R O S E" obecne są skrzypce.

W swoich tekstach, Olena z dozą lekkiej ironii i humoru, bardzo subtelnym językiem porusza trudne, ale niezwykle aktualne tematy: samotność, krótkotrwałe relacje, szukanie miłości przez Internet, czy poczucie bezsilności we współczesnym, jakże zmiennym i niepewnym świecie. Część tekstów jest bardzo osobista, inne nawiązują do sytuacji wyobrażonych, przemyśleń wynikających z obserwacji znajomych i zupełnie obcych osób.

"R O S E"  to delikatna róża, ale z kolcami. Jak twierdzi artystka, płyta może być w odbiorze kontrowersyjna, można ją albo pokochać, albo znienawidzić. "Do ostatniej chwili zastanawiałam się nad tytułami piosenek. Niektóre z utworów są do bólu szczere i kontrowersyjne. Opowiadam o relacjach takich na jedną noc i takich na dłużej, ale bez zobowiązań, o tęsknocie za bratnią duszą, o presji i stresie, o tym, jak sobie z nimi radzimy, albo i nie. Opowiadam o rzeczach, o których ludzie często boją się rozmawiać i mówić głośno. "R O S E"  jest jak pamiętnik zebrany ze wspomnień pokolenia młodych ludzi."

Na płytę trafiło 9 utworów, z których trzy to oficjalne single promujące album: „Jesienny Low”, „Fake” i „Powiedz”. Dziś odbyła się premiera czwartego singla, na który trafiła kompozycja tytułowa "ROSE". 

Link do streamingu: https://id.ffm.to/rose

Olena o utworze "ROSE": "Piosenka opowiada o końcu relacji. To moment w którym odchodzisz i szukasz nowego miejsca dla siebie. Czujesz się jak samotna róża, delikatna, ale z kolcami. Chcesz zacząć wszystko od początku, ale nadal tęsknisz za byłym chłopakiem, dziewczyną. Mimo, że czujesz zmęczenie, smutek i rezygnację wiesz, że sobie poradzisz i idziesz dalej. ROSE jest o złamanym sercu i sile, która pozwala się odradzać i leczyć rany, którą ma każdy z nas".

Autorem zdjęć i montażu teledysku jest Jacek Wenclewski.

Prywatnie Olena słucha takich wokalistów jak: Rag’n’Bone Man, LAUV, Bazzi, często wraca do nagrań Amy Winehouse i Elli Fitzgerald. Uwielbia muzykę zespołu Queen, ceni Lady Gagę za jej jazzową odsłonę. W wolnym czasie, oprócz pisania muzyki tworzy swoją poezję. Jej imię po grecku oznacza „blask Księżyca”. W czerwcu 2020 roku ukazała się jej pierwsza płyta „…w świetle gwiazd…”.

Płytę można zamówić w Empiku pod linkiem:
https://www.empik.com/r-o-s-e-olena,p1280405936,muzyka-p

Pokrewne wątki:

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Zmarł Andrzej Kozioł z grupy VOX

2022-01-13

W wieku 73 lat po długiej chorobie zmarł Andrzej Kozioł - były wokalista grupy VOX. Informację podał Bogdan Zep - manager artysty.

Czytaj więcej...

Röyksopp wszedł na drabinę

2022-01-13

Röyksopp kontynuują ujawnianie tajemniczego projektu pod tytułem "Profund Mysteries". Nowy utwór "The Ladder" został zilustrowany wizualem w reżyserii Jonathana Zawady.

Czytaj więcej...

Rysy w tanecznej 'Zonie'

2022-01-13

Duet Rysy rozpoczyna 2022 rok od mocnego uderzenia. To pierwszy nowy utwór od premiery jego albumu „4 GET”.

Czytaj więcej...

Sabaton na froncie alpejskim

2022-01-13

"Soldier of Heaven" to nowa propozycja grupy Sabaton zapowiadająca jej nowy album „The War To End All Wars”, który ukaże się 4 marca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania