Newsy muzyczne

Blixa Bargeld gościem Public Service Broadcasting

Public Service Broadcasting udostępnia "Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]", najnowszy singiel z nadchodzącego czwartego albumu „Bright Magic”, który ukaże się w najbliższy piątek 24 września nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Blixa Bargeld, weteran The Bad Seeds i Einstürzende Neubauten, staje się głosem berlińskiego przemysłu w utworze, który tłumaczy się jako „The Rhythm of the Machines”.

"To rodzaj reinterpretacji pierwszych kilku minut wizjonerskiego obrazu science fiction Fritza Langa „Metropolis”, z wykorzystaniem sampli z filmu dźwiękowego „Wochenende” Ruttmanna z 1930 r. Blixa Bargeld wygłasza na wpół mówiony monolog w outro o mieście jako maszynie. Jest to trochę szalone (jak cała piosenka), ale podoba mi się. Utwór traktuje o bardziej fizycznym, przemysłowym wpływie na miasto, czy to kolei, czy przemysłu ciężkiego i produkcji, które doprowadziły do rozkwitu miasta pod koniec XIX i na początku XX wieku” - tak o kompozycji mówi J. Willgoose, Esq.

Utworowi towarzyszy teledysk do "Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]", wykonany przez Jordana Martina w Double Vision.

"Korzystając z Prelinger Archives pozyskaliśmy materiał filmowy z epoki. Zobaczycie rzeczy z filmu „Berlin, symfonia wielkiego miasta” Waltera Ruttmanna oraz „Master Hands”, wyprodukowanego przez Jam Handy Organisation. Teledysk jest naprawdę intrygującym montażem, tworzącym siłę napędową utworu, wykorzystującym obrazy ogromnych i skomplikowanych makro maszyn z czasów rewolucji przemysłowej” - mówi Jordan Martin. 

Public Service Broadcasting już od ponad dekady "dają lekcję przeszłości poprzez muzykę przyszłości". Wydany w 2013 roku debiutancki album „Inform - Educate - Entertain” wykorzystywał archiwalne sample z Brytyjskiego Instytutu Filmowego jako audio-portale do Bitwy o Anglię,  wejścia na szczyt Everestu i nie tylko. Dwa lata później, „The Race For Space” wykorzystał podobne metody, by wychwalać rywalizację supermocarstw i bohaterstwo na orbicie i na Księżycu. Wydany w  2017 r. krążek  „Every Valley” był poruszającą eksploracją społeczności i pamięci poprzez wzlot i upadek brytyjskiego przemysłu węglowego. Album trafił na czwarte miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Meat Loaf nie żyje

2022-01-21

W wieku 74 lat zmarł wokalista i aktor Michael Lee Aday, znany jako Meat Loaf. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Czytaj więcej...

Kasai nagrała klasyk Noviki

2022-01-20

Ukazał się kolejny singel z płyty "Novika 2.0". Tym razem jest to nowa wersja utworu "She's Dancing" w wykonaniu Kasai.

Czytaj więcej...

BOKKA podała szczegóły nowej płyty i tournee

2022-01-20

Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo oczekiwanym albumem “Blood Moon”. Płyta ukaże się 25 lutego nakładem wytwórni [PIAS].

Czytaj więcej...

Band of Horses zapalił 'Światła'

2022-01-20

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania