Newsy muzyczne

Jutro premiera reedycji 'Achtung Baby' U2

19 listopada ukaże się jubileuszowa, winylowa reedycja jednego z najważniejszych albumów U2 - „Achtung Baby”. Z okazji 30-lecia płyty fani otrzymają specjalną edycję albumu na dwóch płytah analogowych, a 3 grudnia światło dzienne ujrzy składający się z 50 utworów cyfrowy box.

- To brzmienie czterech facetów ścinających drzewo Jozuego - mówił 30 lat temu Bono. W podobnym tonie pisał Jon Pareles z „New York Timesa”: „U2 rozebrali na czynniki pierwsze i zakwestionowali stare schematy, dając sobie szansę na zaistnienie w latach 90.” - można było przeczytać w recenzji.

Płyta została wyróżniona Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie i została nie tylko jedną z najważniejszych w dyskografii U2, ale też jedną z kluczowych w latach 90.

„Śmiałe wejście U2 w strefę mroku” - pisał „LA Times”.

Materiał na siódmy studyjny album U2 powstawał przez sześć miesięcy w Hansa Studio w Berlinie oraz Windmill Lane w Dublinie. Nad brzmieniem czuwali stali współpracownicy zespołu - Daniel Lanois i Brian Eno oraz Steve Lillywhite, natomiast realizacją zajął się Flood. Płyta „Achtung Baby” miała premierę 18 listopada 1991 roku. Pierwszym singlem zapowiadającym dzieło był „The Fly”, po którym ukazały się „Mysterious Ways”, „One”, „Even Better Than The Real Thing” czy „Who’s Gonna Ride Your Wild Horses”.

Z okazji jubileuszu „Achtung Baby”, zespół nawiązał współpracę z rezydującym w Berlinie francuskim artystą Thierrym Noirem (pierwszym artystą, który namalował swe dzieło na Murze Berlińskim), tworząc specjalną instalację U2 x Thierry Noir w legendarnych studiach Hansa w dzielnicy Kreuzberg. Wystawę odwiedzić będzie można w dniach 19-26 listopada. To właśnie Noir, trzydzieści lat temu, pomalował dla U2 kultowe dziś trabanty, których zdjęcia trafiły na okładkę płyty oraz na trasę Zoo TV. W ramach nowego projektu, artysta na nowo pomalował trabanta, a także przygotował mural. Więcej informacji pod tym adresem.

Wydawnictwo „Achtung Baby (30th Anniversary Edition)” dostępne będzie w wersji 2LP od 19 listopada. Na zestaw złoży się zremasterowana w 2018 roku wersja oryginalnej płyty oraz „Achtung Baby (Unter Remixes)”. Tego samego dnia cały materiał ukaże się w formacie cyfrowym. Ponadto, na 3 grudnia zaplanowano składający się z 50 utworów cyfrowy box, w którym fani znajdą „Uber Remixes, Unter Remixes”, utwory ze stron B singli, w tym 22 wcześniej niepublikowanych cyfrowo nagrań.Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

BOKKA podała szczegóły nowej płyty i tournee

2022-01-20

Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo oczekiwanym albumem “Blood Moon”. Płyta ukaże się 25 lutego nakładem wytwórni [PIAS].

Czytaj więcej...

Band of Horses zapalił 'Światła'

2022-01-20

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

ta Ukrainka jako 'Pani Money - Melania'

2022-01-19

Po debiutanckim singlu „POLSKI SEN - DOLORES” oraz wydanym miesiąc później kolejnym utworze „ROCKET MAN - DORY”, przyszedł czas na kolejną opowieść tej Ukrainki. Tym razem Anastazja prezentuje nieco ironiczny singiel „PANI MONEY - MELANIA”.

Czytaj więcej...

Surrealistyczny klip od Archive

2022-01-19

Archive, uznany kolektyw z południowego Londynu, opublikował trzeci singel „Fear There & Everywhere” zwiastujący studyjny album „Call To Arms & Angels”, który ukaże się 8 kwietnia nakładem wytwórni Dangervisit.

Czytaj więcej...

Summer Fog Festival w Warszawie na początku czerwca

2022-01-19

5 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się pierwsza od 2019 roku edycja Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Melody Gardot na dwóch koncertach w Polsce

2022-01-18

Słynna amerykańska wokalistka, pianistka i gitarzystka jazzowa Melody Gardot wystąpi w Zabrzu i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tears For Fears o sile kobiety

2022-01-18

Duet Tears For Fears prezentuje trzeci singiel zapowiadający album „The Tipping Point”, który ukaże się 25 lutego. Po utworze tytułowym oraz „No Small Thing”, Roland Orzabal i Curt Smith przedstawiają „Break the Man” - piosenkę o sile kobiety i potrzebie damsko-męskiej równowagi na świecie.

Czytaj więcej...

Ochman w preselekcjach do Eurowizji

2022-01-18

Już 19 lutego odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022, podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń. Jednym z nich będzie Krystian Ochman, który zaprezentuje premierowy utwór „River”.

Czytaj więcej...

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania