Bartek Miler i Daga Gregorowicz zainspirowani Wienawskim

M.Kosmowski
Bartek Miler i Daga Gregorowicz, wsłuchując się w utwory Henryka Wieniawskiego odnaleźli inspirację do stworzenia 7- minutowej muzycznej fuzji.

“Sopra”, czyli uniesienie się “ponad”, to zaproszenie, do ich świata, wrażliwości i emocji. “Sopra” to także uniesienie się ponad codzienność i odskocznia do świata wyobraźni. Spotkamy w niej zatem od elementów z  epoki klasycyzmu, romantyzmu po współczesną elektronikę i folk. Z perkusją, która z jednej strony spaja wszystko, ale cały czas zaskakuje.

Oczywistym było wykorzystanie głównego instrumentu wielkiego kompozytora - stąd gra skrzypaczki Justyny Grudzień. Wyobraźnia podpowiedziała wplecenie nieoczywistego instrumentarium - przetworzonego akordeonu (Szymon Piguła). Nie codziennie zdarza się taka sytuacja, by artyści z różnych sfer mogli się spotkać i poczuć niczym nieograniczeni. Jeśli ktoś nie wie do jakiej szufladce umieścić poniższy utwór to cel został osiągnięty.

Bartek Miler - urodzony w Paryżu - perkusista klasyczny, kompozytor, doktor sztuk muzycznych.

Jest asystentem klasy perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje z takimi muzykami jak: Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz czy Kacper Smoliński. Wielokrotny stypendysta miasta Poznania za działalność kompozytorską i wykonawczą. Koncertował wielokrotnie po Europie. Jest laureatem wielu konkursów takich jak TROMP Percussion Competition Eindhoven. Jest fanem gier komputerowych oraz NBA. 

Daga Gregorowicz - wokalistka, kompozytorka. Fascynuje się przetwarzaniem głosu i wplataniem go w muzykę elektroniczną i ludową. Założycielka polsko-ukraińskiego zespołu world music DAGADANA oraz formacji Dobre bo Dobre. Śpiewa w elektro-folkowym projekcie Provinz Posen. Koncertowała w 25 krajach, występując na przeróżnych scenach. Od pustyni w Maroko, ogrodu botanicznego w Singapurze po takie festiwale, jak Shanghai World Music Festival w Chinach czy Glastonbury w UK.  Prowadzi audycję “Kiribati w Radio 357 prezentując muzykę świata. Jako dumna poznanianka kocha rogale świętomarcińskie.

Justyna Grudzień - poznańska skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej
im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka ponad 50 konkursów skrzypcowych m.in. w Tokio, Paryżu czy Londynie. Stypendystka programu „Młoda Polska”. Jako skrzypaczka orkiestrowa występowała w najbardziej prestiżowych salach świata z takimi orkiestrami jak European Union Youth Orchestra czy Symphoniker Hamburg. Poza muzyką i podróżami, pasjonuje się filmami Wesa Andersona i Formułą 1.

Szymon Piguła - Akordeonista. Zainteresowany współczesną muzyką kameralną z elementami elektroniki. Oddany budowaniu pozytywnego wizerunku akordeonu, kształci młodych muzyków w szkole muzycznej i nieco starszych na uniwersytecie. Nie odżegnuje się od folkowej spuścizny instrumentu szukając dla niego miejsca w różnych muzycznych gatunkach. Relaksuje się odpoczywając w saunie i jeżdżąc na rowerze po podhalańskich ścieżkach z widokiem na panoramę samiuśkich Tater!


Website by p3a