Newsy muzyczne

Wrocławskie This Noise wydało 'Melodie Chaosu'

Wrocławska grupa This Noise zaprezentowała debiutancki album długogrający.

Zespół This Noise debiutował płytą nagraną DIY w 2014 roku, a chwilę później, już w warunkach studyjnych, zarejestrowana została EP „NIEŚCISZALNI”. Na tym etapie trwały jeszcze poszukiwania tożsamości muzycznej, ale już wtedy słychać było mocne inspiracje melodyjnym punk rockiem, szczególnie zespołów kojarzonych w Stanach z nurtem skatepunk.

Najnowsza płyta „MELODIE CHAOSU” została zarejestrowana w studiu Soundscope Recording Studio we Wrocławiu. Od pierwszych dźwięków słychać dużo większą dojrzałość zespołu, zaczynając od kompozycji, przez warstwę tekstową, po samo brzmienie płyty. Przede wszystkim utrzymane zostało to, z czego This Noise znane jest na swoich koncertach, czyli ogromna dawka energii i emocji. Jak tytuł płyty wskazuje, słychać ogromną ilość melodii, dawkę nie zawsze banalnych aranżacji, które są idealnym tłem dla wokali, harmonii, w dodatku wykrzyczanych i wyśpiewanych po polsku. Osobiste i na wskroś prywatne opowieści z płyty „MELODIE CHAOSU” wymownie łączą się z tematami, które obchodzą tu i teraz wszystkich żyjących w płynnej ponowoczesności. We właściwy sobie sposób – wchodząc w dialog z odbiorcą i jego interpretacją rzeczywistości – muzycy wyrazili: lęk przed wojną i strach przed bezprawiem, bunt przeciwko wrogości wobec imigrantów i mniejszościom, głos na rzecz praw zwierząt i przyszłości naszej Planety. W efekcie dali nam propozycje odpowiedzi, próbę odnalezienia się w chaosie ze świadomością, że tylko próby i propozycje pozwalają oswoić rzeczywistość.

„W tych chaotycznych czasach w jakich przyszło nam funkcjonować, niech te melodie będą naszą odpowiedzią.”


Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania