Neuroza to choroba spowodowana zaburzeniami czynności układu nerwowego, związana z sytuacjami stresowymi współczesnego świata. "Neuroza" to także tytuł najnowszej płyty warszawskiego zespołu Gardenia. Już okładka wprowadza nas w neurotyczną atmosferę muzyczną albumu. Metaforycznie, zostajemy wprowadzeni w środek umysłu, pod czujnym okiem opatrzności - a może Wielkiego Brata? Neurozy bywają różne, charakteryzują się przede wszystkim zmiennością nastrojów. Taka też różnorodna stylistycznie i brzmieniowo jest muzyka na płycie. Znajdujemy tu motoryczny „Pokój Przemian”, jazzujące „Wymyślone Przedmioty”, minimalistyczne „Schody” , depresyjne „Zabij Przeszłość”, ciężką mantrę „Dzisiaj Nie Liczy Się Nic”. Płyta zabiera nas w podróż przez niespokojne stany psychiki współczesnego czlowieka. Odnajdując w nich własne doświadczenia, uświadamiamy sobie, jak wielu z nas przeżywa dramatyczne, niebezpieczne godziny, trwając w Pokoju Przemian, nieustannie próbując znaleźć z niego wyjście.
Gardenia powstała w 1987 roku w Warszawie. W następnym roku wydała swoją debiutancką (analogową) płytę w wytwórni Pronit. W latach 80. i 90. sporo koncertowała zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach m. in: Róbrege i Jarocin. Jej styl muzyczny krytycy zaliczyli do gatunku “psychodelicznego punku” lub też “zimnej fali”. Najbardziej znanym utworem granym w radio były “Papierosy i zapałki”.
Gardenia mniej lub bardziej intensywnie działa do dziś, obecnie grając w swoim pierwotnym składzie: Radosław Nowak - śpiew, Alek Januszewski - gitara, Przemysław Wójcicki - bas, Mariusz Radzikowski- perkusja. "Neuroza" to szósty studyjny album Gardenii. Ostatni pt. “Czarny gotyk” miał swoją premierę w styczniu 2018 roku.
Słowacka gwiazda alternatywnego popu, Karin Ann, wydała właśnie swój kolejny singiel – „put me back together”. Piosenka opowiada o zmianie, jaką powoduje dojrzała miłość, o gotowości do poświęceń i trudnych uczuć, które nie zawsze pozostają odwzajemnione.
Warszawska grupa Gardenia przygotowała kompilację "Hard Mix" na której znalazły się jej najbardziej rockowe utwory
„Neuroza”, najnowszy album grupy Gardenia, mimowolnie wpisał się w atmosferę bieżących czasów, przepełnionych napięciami i niepewnością. Ale płyta kryje w sobie nieco więcej, niż wskazuje na to jej tytuł. O szczegółach opowiedział nam perkusista grupy, Mariusz Radzikowski.
Istniejąca od 31 lat warszawska Gardenia wydała na początku tego roku piąty album zatytułowany "Czarny Gotyk". Z tej okazji nasza wysłanniczka Emilia Matyjaszkiewicz spotkała się z trzema muzykami zespołu: wokalistą Radkiem Nowakiem, gitarzystą Alkiem Januszewskim oraz perkusistą Mariuszem Radzikowskim.
Jedna z legend warszawskiej sceny rockowej Gardenia wydała nowy album "Neuroza". "(...) Neuroza nie brzmi jak nic, co zespół w ogóle nagrał do tej pory. Płyta pod kątem muzycznym jest pokręcona, a jednocześnie zaprogramowana. Jest bogatsza, bardziej przestrzenna, psychodeliczna i odlotowa" - jak napisał nasz recenzent Jakub Oślak.
Kolaboracja Iggy’ego Popa z Joshem Homme’em z Queens Of The Stone Age należała to najbardziej elektryzujących wiadomości ostatnich miesięcy. Jej owocem jest album "Pos Pop Depression".
Jedna z najbardziej niezwykłych grup na warszawskiej scenie rockowej ostatnich 30 lat opublikowała kompilację "Neony, Twarze, Samochody".
Istniejąca z przerwami od 3 dekad warszawska nowofalowa Cytadela przypomniała o sobie nowym albumem "Do Źródeł Mroku".