Newsy muzyczne

Collage wyda pierwszą płytę od 25 lat

Jedna z najbardziej cenionych na świecie polskich grup prog-rockowych Collage po 25 latach oczekiwania wyda nowy album studyjny zatytułowany "Over & Out".

Kilka dni temu grupa Collage poinformowała: "Po dokładnie ćwierć wieku od ukazania się ostatniej płyty Collage „Safe”, nadszedł czas by podzielić się z Państwem informacjami dotyczącymi naszej nowej płyty. Jak już wcześniej informowaliśmy, płyta będzie nosiła tytuł „Over And Out” i znajdzie się na niej pięć rozbudowanych utworów:

1. Over And Out
2. One Empty Hand
3. What About The Pain
4. A Moment A Feeling
5. Man In The Middle (feat. Steve Rothery)

Dzisiaj możemy także zaprezentować okładkę płyty, którą – podobnie jak w przypadku płyt „Moonshine” i „Safe” – ozdobi obraz Zdzisława Beksińskiego. Co więcej, możemy także zdradzić, że już w najbliższych dniach, jeszcze przed końcem roku, podzielimy się pierwszymi dźwiękami z tej płyty. A będzie to utwór „One Empty Hand”. Nie możemy się już doczekać Państwa opinii na temat naszej nowej twórczości. Wojtek, Krzysiek, Mintay, Michał i Bartek czyli Collage".

Nowy singel ukaże się 31 grudnia. Wszystkie teksty na płycie napisał perkusista Wojtek Szadkowski.

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania