Newsy muzyczne

Skankan serwuje 'Bourbon Whiskey Gin'

Sosnowiecka gwiazda nurtu ska przygotowała nowy album studyjny "Bourbon Whiskey Gin". Premiera już 21 stycznia.

"Skankana nie było długo, ale gdy powrócili, to zrobili to naprawdę z wykopem. >Bourbon Whiskey Gin< to płyta dopracowana, dobrze nagrana, mocno brzmiąca, często miło zaskakująca muzycznie. W historycznych podziałach na kolejne fale muzyki ska oni płyną na najwyższej fali. Czuć od razu, że Skankan gra nie od dziś, a Sosnowiec to stolica polskiego ska. Panowie potrzebują zaledwie kilku sekund, żeby wciągnąć cię do zabawy. Nie bez powodu album zaczyna się odliczaniem w stylu The Ramones. Dużo dla siebie znajdą tu fani rocka i punka, ale pojawiają się też dobre reggae’owe zwolnienia. Muzyka ze znakiem jakości!" - tymi słowami zrecenzował nową płytę grupy Skankan Mirosław "Maken" Dzięciołowski, Polskie Radio Czwórka.

Premiera albumu nastąpi 21 stycznia 2022 r. Dystrybuuje go sklep Gitness69 (www.gitness69.pl). “Bourbon Whiskey Gin” to czwarta płyta w dorobku Skankana i zawiera 13 kawałków, które wkrótce będziecie mogli posłuchać na koncertach. Zespół rusza w trasę już w styczniu.

Skankan powstał w 1993 r. w Sosnowcu jako jednorazowy projekt na finał WOŚP w jednym z sosnowieckich liceów. Zapał muzyków nie pozwolił na to, by stracić potencjał grupy. Wyklarował się 10-osobowy skład, który szturmem podbijał serca publiczności żywiołową muzyką, pozytywną energią i mocną sekcją dętą. Ciekawostką wartą uwagi jest fakt, że zespół otwierał swoim występem pierwszy Przystanek Woodstock w Czymanowie w 1995 r. W tym samym roku ukazał się pierwszy album “Live ‘95”, który wyszedł na kasecie magnetofonowej. Rok później światło dzienne ujrzał album studyjny “Skankan ożywia trupy”. Zespół został zauważony w Europie, jego utwory trafiły na zagraniczne składanki ska, co z kolei pozwoliło kapeli na występy poza granicami Polski. Liczne koncerty był wyrazem sporej popularności zespołu, który pojawiał się w programach telewizyjnych i na dużych festiwalach. Jednak na kolejną płytę fani musieli poczekać aż do 2009 r., kiedy to ukazał się “Try To Feel It”. Niestety rok później zespół zawiesił działalność na długie lata.

Wiosną 2019 r. Skankan reaktywował się. Po skompletowaniu nowego składu kapela rozpoczęła nowy rozdział swej historii od występu na 10 urodzinach Booze & Glory. Wkrótce pojawiły się teledyski do nowych utworów. Działalność zespołu została doceniona przez miejskie władze i tak Skankan otrzymał nagrodę miasta Sosnowiec w dziedzinie kultury. Panowie nie próżnowali - ciężka praca w studio przyniosła efekt w postaci czwartej płyty, o której mowa powyżej.

Pokrewne wątki:

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Małgola, No gra na czas

2022-05-17

Solowy projekt Małgoli Gulczyńskiej - zamieszkałej w Walii artystki, członkini zespołu 100% Rabbit - jest kolejnym, który w tym roku wyda swój album nakładem warszawskiego Peleton Records. Będzie to oczekiwana od dawna przez fanów artystki płyta "Jaskinia Chrabiej Czaszki".

Czytaj więcej...

Janek Majcherek wydał solowy debiut

2022-05-17

Janek Majcherek znany z synth-popowego oświęcimskiego duetu Ultrasonic przygotował solowy debiut zatytułowany "Samemu".

Czytaj więcej...

Wielkie Granie na 10 Lat PGE Narodowego

2022-05-16

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, największy stadion w Polsce i jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie, świętuje w tym roku swoje 10. urodziny. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, których celem jest wspólne celebrowanie wyjątkowego jubileuszu jeszcze bardziej wyjątkowego miejsca. Największym wydarzeniem muzycznym, organizowanym w ramach obchodów 10-lecia areny, jest planowane na 10 września 2022 Wielkie Granie na PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

SUM41 i Simple Plan na jedynym koncercie w Polsce

2022-05-16

Nominowany do nagrody Grammy zespół Sum 41 ogłosił europejską trasę koncertową “Does This Look All Killer No Filler Tour”. Gościem specjalnym podczas wydarzenia będzie Simple Plan. Oba zespoły wystąpią 3 października w warszawskim Centrum EXPOXXI.

Czytaj więcej...

George Ezra wystąpi w Warszawie

2022-05-16

Brytyjski muzyk i wokalista George Ezra wystąpi 19 lutego 2023 w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Administratorr Electro robi 'Mroczne Biznesy'

2022-05-14

Ukazał się kolejny singel zapowiadający nową płytę Administratorra Electro "Biznesy i Romanse", która ukaże się pod koniec maja.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania