Newsy muzyczne

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Kompozycje Michała Wojtasa - polskiego muzyka, obok utworów wybitnego kompozytora muzyki filmowej - Maxa Richtera stały się częścią najnowszego przedstawienia znanego brytyjskiego teatru tańca współczesnego James Wilton Dance pt ”Four Seasons”.

Michał Wojtas – polski muzyk i kompozytor, znany głównie z takich formacji jak Amarok, Uniqplan czy Catster, po raz kolejny podjął współpracę z choreografem - Jamesem Wiltonem. Tym razem obok wybitnego kompozytora muzyki filmowej Maxa Richtera, tworząc fascynujące międzynarodowe wydarzenie, które będzie prezentowane w wielu krajach w 2022 i 2023 roku. Michał Wojtas skomponował muzykę, której założeniem było rozwinięcie rekompozycji do „Czterech Pór Roku” A.Vivaldiego wraz z odniesieniem się do nastrojów konkretnych pór roku.

Jak pisze sam o sobie Michał: „…dla mnie to piękne doświadczenie, pracować z wybitnymi artystami i chociaż pracowaliśmy zdalnie, to obserwując filmy, obrazy i sceny oraz cały ruch, starałem się wzmocnić to, co jest istotą muzyki ilustracyjnej czyli emocje. Wszystko jedno, czy nazwiemy tę muzykę filmową, teatralną lub muzyką do gier. Najważniejsze jest, aby dotykały uczuć odbiorców”

Na platformach cyfrowych, w tym na Bandcampie został właśnie opublikowany niezależny dwu-trackowy mini-album Michała Wojtasa pt. ‚Towards The Light’, zawierający fragmenty ścieżki dźwiękowej do przedstawienia James Wilton Dance, pt. ‚Four Seasons’. Wydawnictwo promuje tytułowy utwór „Towards The Light”.

W dobie pandemii Polacy uczestniczą w międzynarodowych przedsięwzięciach artystycznych na wysokim poziomie. Przy swoich dokonaniach pozostają często niemal anonimowi lub mało rozpoznawalni w kraju. Michał Wojtas to artysta z ogromną wrażliwością, który z powodzeniem mógłby pisać muzykę do hollywoodzkich filmów, seriali Netflixa, czy najlepszych gier wideo, czego mu serdecznie życzymy. 

https://michalwojtas.bandcamp.com/album/towards-the-light-mini-album


Foto: Darek Kawka

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania