Newsy muzyczne

Tears For Fears o sile kobiety

Duet Tears For Fears prezentuje trzeci singiel zapowiadający album „The Tipping Point”, który ukaże się 25 lutego. Po utworze tytułowym oraz „No Small Thing”, Roland Orzabal i Curt Smith przedstawiają „Break the Man” - piosenkę o sile kobiety i potrzebie damsko-męskiej równowagi na świecie.

- „Break the Man” zaczęliśmy tworzyć razem z Charltonem Pettusem - opowiada Curt Smith. - Piosenka opowiada o sile kobiety, ale także o upadku patriarchatu. Uważam, że sporo problemów, jakie mamy w kraju, a nawet na świecie wynika - do pewnego stopnia - z męskiej dominacji. Ten utwór opowiada o kobiecie, która jest na tyle silna, by pokonać mężczyznę. Dla mnie to odpowiedź na wiele problemów - lepsza damsko-męska równowaga. Tak jak u nas w zespole, wszystko sprowadza się do równowagi. Gdybyśmy umieli znaleźć równowagę między mężczyznami a kobietami, nastałaby harmonia (choć to brzmi bardzo hipisowsko).

Temat kobiety już wcześniej pojawił się w twórczości Tears For Fears, w szczególności w pięknej balladzie „Woman In Chains”. - Niektórzy nas krytykowali za nadmierną wrażliwość, ale ja uważam, że nie ma nic złego w byciu wrażliwym. Dożyłem wieku, kiedy po prostu dziękuję, kiedyś ktoś nazywa mnie wrażliwcem - podsumowuje Smith.
 
Pod względem emocji, nadchodzący album przypomina wczesne dokonania zespołu, jak chociażby ich introspekcyjny debiut „The Hurting” z 1983 roku czy poruszający wielkie problemy „Songs From The Big Chair” z 1985 roku, a nawet poświęcony w dużej mierze tematowi miłości „The Seeds Of Love” z 1989 roku.
 
- Zanim wszystko, co dotyczy tej płyty zaczęło się dobrze układać, najpierw wszystko musiało się popsuć - wspomina Roland Orzabal. - Zajęło nam to lata, ale kiedy jednak za coś się bierzemy, w końcu musi wyjść z tego coś dobrego. Jest między nami równowaga, rodzaj wzajemnego przyciągania i odpychania, który doskonale się sprawdza.
 
W pracach nad „The Tipping Point” Orzabala i Smitha wsparł ich wieloletni współpracownik Charlton Pettus oraz producenci i autorzy piosenek, Sacha Skarbek i Florian Reutter.Foto: Frank Ockenfels
Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania